Puchar Polski ZZPN: Sparta znokautowała rywala. Polonia za burtą

Trzynaście goli strzelili piłkarze gryfickiej Sparty drużynie Lotnika Czarne w meczu II rundy Pucharu Polski. Niespodzianką zakończył się mecz w Goleniowie gdzie A klasowa Hanza wyeliminowała Polonię Płoty. Awans do dalszej fazy rozgrywek uzyskały także zespoły Wichra Brojce, Błękitnych Trzygłów i Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

Najwięcej goli mogli zobaczyć kibice na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Płotach, gdzie B klasowy Lotnik Czarne podejmował Spartę Gryfice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:13 na korzyść podopiecznych trenera Grzegorza Kubasa – cztery razy do bramki rywali trafiał Tomasz Kostrzewa, jednego gola mniej strzelił Szymon Sęk. Dwukrotnie ta sztuka udała się Mariuszowi Remplewiczowi oraz Robertowi Pałce a po jednym trafieniu dołożyli Damian Kowalczyk i Mateusz Świtniewski. Do dalszej fazy rozgrywek awansowało Wybrzeże Rewalskie Rewal, które wygrało w Stuchowie z tamtejszą Koroną – do 52 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, pierwszą bramkę dla gości zdobył Jacek Girczyc a chwilę później podwyższył Artur Pawnuk. Wynik meczu na 0:3 ustalił w końcówce Marcin Zaręba. Brojecki Wicher po dublecie Marcina Kocura pokonał w Sownie występującą na co dzień w A klasie Sowiankę 2:0, osiem bramek strzelili w Cerkwicy piłkarze Błękitnych Trzygłów, którzy awansowali do 3 rundy pucharowych zmagań kosztem Bizona Cerkwica. Dla miejscowych dwa gole strzelił Mariusz Wlaźlak zaś dla trzygłowian cztery bramki zdobył Maciej Cymkiej a po jednej Łukasz Szwak, Szymon Stefaniak, Adam Cymkiej i Arkadiusz Siedlecki. Niespodzianką zakończył się pojedynek A klasowej Hanzy Goleniów z Polonią Płoty. Po 90 minutach rywalizacji był remis 1:1, autorem bramki dla przyjezdnych był Eryk Leder, i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs „jedenastek”, w którym lepsi okazali się miejscowi zwyciężając 5:3. W najbliższym tygodniu poznamy pary III rundy Pucharu Polski ZZPN, która rozegrana zostanie 20 września o godzinie 17:00. Do rozgrywek dołączą kluby z IV i III ligi.