Przyszli informatycy odwiedzili siedzibę Nokii

Przyszli informatycy z płotowskiego „Witosa” odwiedzili siedzibę firmy Nokia we Wrocławiu. W czasie wizyty mieli możliwość podpatrzenia, jak wygląda praca w światowym gigancie.

Czym zajmują się pracownicy Nokii we Wrocławiu? Tworzą oprogramowanie związane ze strukturą i rozwojem sieci LTE, które ma na celu zwiększenie możliwości telefonii komórkowej poprzez zwiększenie prędkości przesyłania danych, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie efektywności spektralnej łączy radiowych, zmniejszenie kosztów transmisji danych oraz uproszczenie architektury.

To, gdzie tworzy się i testuje nowe technologie, mogli zobaczyć uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach, kształcący się w zawodzie technik informatyk. Wrażenia z pobytu w siedzibie Nokii były ogromne. Wspólne przestrzenie bez podziału na biura, panująca atmosfera pracy, wspólne części wypoczynkowe, pokoje telekonferencyjne, ogromne laboratoria - wszystko oglądali z zapartym tchem. W zeszłym roku firma zatrudniła 1200 osób i nadal poszukuje specjalistów. Zatrudnienie znajdują nie tylko studenci, którzy uczą się lub ukończyli kierunki informatyczne, ale także pasjonaci programowania bez wyższego wykształcenia. Średnia wieku pracowników to 30 lat i tylko 20 procent to kobiety.

- Mnogość systemów zabezpieczeń oraz stosowanych rozwiązań pokazała, jak daleko może posunąć się nauka. Ponieważ w odwiedzanej przez nas siedzibie firmy, pracuje się nad rozwojem sieci T-mobile oraz Play, po jej opuszczeniu, niektóre z naszych telefonów zaczęły żyć swoim własnym życiem i odmówiły nam posłuszeństwa – przekazują uczestnicy wycieczki.

Wyjazd zorganizowany był w ramach realizowanego projektu „Nowe kwalifikacje i umiejętności gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim”. Uczniowie mogli zobaczyć jakie możliwości daje im nauka w wybranym przez nich kierunku. Podczas wyjazdu mieli także możliwość zwiedzenia miasta.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia