Poznaliśmy nazwiska dwóch urzędników wyborczych

Szczecińska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego podała nazwiska urzędników wyborczych, którzy przygotują wybory w dwóch gminach powiatu gryfickiego. W pozostałych czterech wciąż nie ma nikogo.
 

Poznaliśmy nazwiska urzędników wyborczych dwóch gmin w powiecie gryfickim. To do nich należeć będzie między innymi przygotowanie i nadzór nad przebiegiem wyborów w obwodowych komisjach wyborczych, organizowanie szkoleń dla członków tych komisji, a także dostarczenie kart do głosowania do obwodowych komisji wyborczych.

Za przebieg wyborów w gminie Karnice odpowiadać będzie Marcin Kopeć, a w gminie Płoty Katarzyna Piłat. Wciąż nie ma chętnych do przygotowania wyborów w Gryficach, Trzebiatowie, Brojcach i Rewalu jak dotąd nikt jeszcze się nie zgłosił. Chętni mogą zgłaszać się do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie.

Urzędnikiem wyborczym może być osoba, która na co dzień pracuje w administracji samorządowej lub rządowej. Taka osoba nie może organizować wyborów na terenie gminy, w której mieszka czy pracuje. To z kolei oznacza liczne dojazdy do gminy, w której będzie odpowiadać za wybory.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia