Polonia ograła Spartę, lider zatrzymany w Trzygłowie

Na czwartoligowym froncie po serii zwycięstw piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów zremisowali w Gościnie. Wydarzeniem weekendu w północnej grupie klasy A były derby powiatu, w których płotowska Polonia pokonała Spartę Gryfice strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Błękitni Trzygłów na swoim boisku ograli lidera z Nowogardu, drugie zwycięstwo odniósł brojecki Wicher. Jeden punkt ze Szczecina przywieźli piłkarze Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

IV liga: lider rozgrywek, Intermarche Rega Trzebiatów, po czterech zwycięstwach z rzędu tym razem do swojego dorobku dopisał jeden punkt. Podopieczni trenera Macieja Kiszkiela zremisowali na „trudnym terenie” w Gościnie, gdzie rywalizowali z zajmującym dziewiąte miejsce w tabeli Olimpem. W pierwszej połowie obie drużyny koncentrowały się głównie na przejęciu inicjatywy co spowodowało, że kibice oglądali typowy mecz walki w którym brakowało składnych akcji. W drugiej części zarówno gospodarze jak i trzebiatowianie mogli rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, najlepszą okazję na zdobycie gola dla przyjezdnych miał Dawid Przygoda, który niestety przestrzelił w dogodnej sytuacji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym bezbramkowym remisem. Trzebiatowianie pozostają liderem rozgrywek mając dwa punkty przewagi na drugim Chemikiem, policzanie mają jednak do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Wyniki 8 kolejki: Hutnik Szczecin – Gryf Polanów 2:4, Pogoń Połczyn Zdrój – Błękitni II Stargard 1:4, Sparta Węgorzyno – MKP Szczecinek 4:0, Ina Goleniów – Morzycko Moryń 5:0, Olimp Gościno – Intermarche Rega Trzebiatów 0:0, Sokół Karlino – Leśnik Manowo 1:3, Vineta Wolin – Rasel Dygowo 1:1, Gryf Kamień Pomorski – Kluczevia Stargard 4:0, Chemik Police – Orzeł Wałcz (przełożona na 1 grudnia)

Skrócona tabela po 8 kolejce: 1. Intermarche Rega 20 pkt., 2. Chemik 18 pkt., 3. Ina Goleniów 17 pkt. (…) 16. MKP Szczecinek 7 pkt., 17. Hutnik 4 pkt., 18. Pogoń 0 pkt.

9 kolejka: sobota 29 września: 11:00 Leśnik Manowo – Hutnik Szczecin, 13:00 Kluczevia Stargard – Sokół Karlino, 15:00 Orzeł Wałcz – Vineta Wolin, 16:00 MKP Szczecinek – Gryf Kamień Pomorski, 16:00 Intermarche Rega Trzebiatów – Sparta Węgorzyno, 16:00 Gryf Polanów – Pogoń Połczyn Zdrój, 16:30 Morzycko Moryń – Olimp Gościno, 18:00 Błękitni II Stargard – Chemik Police. Niedziela 30 września: 16:00 Rasel Dygowo – Ina Goleniów

A klasa grupa północna: niewątpliwie wydarzeniem kolejki były powiatowe derby pomiędzy płotowską Polonią a Spartą Gryfice. W pierwszej połowie spotkania rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Płotach zabrakło „futbolowych fajerwerków”. W poczynaniach obu drużyn widoczny był chaos, który szybciej zdołali uporządkować gospodarze przez co zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką gryficzan. Podopieczni trenera Pawła Przybysławskiego mogli schodzić na przerwę z jednobramkową zaliczką, lecz po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym i uderzeniu z ostrego kąta Damiana Ratajczyka futbolówka trafiła w poprzeczkę. Gryficzanie dwukrotnie chcieli zaskoczyć golkipera Polonii strzałami z dystansu, lecz próby Piotra Siemionowa oraz Marcina Murawskiego okazały się niecelne i do przerwy gole nie padły. Drugie 45 minut rozpoczęło się fantastycznie dla miejscowych – po strzale Artura Nabrzewskiego piłka odbiła się od jednego z defensorów gości i myląc golkipera Sparty wpadła do bramki. Przyjezdni, grający do tej pory dość zachowawczo, coraz śmielej próbowali forsować defensywę gospodarzy co przyniosło efekt w 56 minucie kiedy po prostopadłym zagraniu Krzysztofa Kubasa w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem miejscowych znalazł się Michał Korgul i wyrównał stan rywalizacji. Nie minęło dziesięć minut a na prowadzeniu byli znów miejscowi, tym razem centrę w pole karne głową sfinalizował Mariusz Stachowiak. Chwilę później Polonia mogła prowadzić różnicą dwóch goli lecz gości uratowała interwencja golkipera Mateusza Stalewskiego. Gryficzanie również mieli swoje okazje jak choćby tą, kiedy futbolówka „przelała się” po bucie Krzysztofa Kubasa, który miał przed sobą tylko golkipera Marcina Kopcia. Minutę przed upływem podstawowego czasu gry w zamieszaniu pod bramką Polonii najprzytomniej zachował się Maciej Rogowski zdobywając drugiego gola dla Sparty. Gdy wszyscy prawie pogodzili się z remisowym rezultatem wysoko „zawieszona” w polu karnym gości piłka spadła wprost na głowę Mariusza Stachowiaka a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce ustalając wynik na 3:2 dla Polonii.

Na boisku w Trzygłowie miejscowi Błękitni podejmowali niepokonaną dotychczas drużynę Pomorzanina Nowogard, która zajmowała pierwszą lokatę w tabeli. Już w 4 minucie prowadzenie gospodarzom dał zaledwie 16-letni Jakub Ziółkowski, pięć minut przed przerwą pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Cymkiej podwyższając na 2:0. W 70 minucie bramkarz nowogardzian po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem po strzale Marcina Kańczuckiego. Przyjezdni uratowali honor w doliczonym czasie gry zdobywając swojego jedynego gola w tym spotkaniu. Krok po kroku do dobrej formy dochodzą piłkarze Wichra Brojce, team dowodzony z ławki przez trenera Tomasza Błotnego odniósł drugie z rzędu zwycięstwo i po raz drugi zaaplikował rywalom cztery gole nie tracąc przy tym żadnego, tym razem brojczanie wrócili „z tarczą” z Przecławia. Do przerwy przyjezdni prowadzili dzięki trafieniu Vladyslawa Dorosha, w drugiej połowie dwa trafienia dołożył Jacek Chołys, jedna bramka była dziełem Kamila Chołysa. Jedynie remis zdołali ugrać piłkarze rewalskiego Wybrzeża w Szczecinie, gdzie rywalizowali z mającym do tej pory zaledwie trzy „oczka” na koncie zespołem Ehrle Dobra Szczecińska. Prowadzenie objęli gospodarze, stan rywalizacji wyrównał Kamil Kocieniewski. Zespół znad morza obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli mając do rozegrania zaległe spotkanie z Mewą Resko.

Wyniki 6 kolejki: Orzeł Łoźnica – Arkonia Szczecin 3:1, Błękitni Trzygłów – Pomorzanin Nowogard 3:1, Polonia Płoty – Sparta Gryfice 3:2, Masovia Maszewo – Fala Międzyzdroje 2:3, KP Przecław – Wicher Brojce 0:4, Center MD Goleniów – Dąb Dębice 0:0, Ehrle Dobra Szczecińska – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:1, Jantar Dziwnów – Mewa Resko 0:3

Skrócona tabela po 6 kolejce: 1. Mewa 15 pkt., 2. Błękitni 13 pkt., 3. Pomorzanin 13 pkt., 4. Polonia 12 pkt., 5. Wybrzeże 11 pkt., 6. Center MD 10 pkt., 7. Wicher 9 pkt. (…) 12. Sparta 6 pkt., 13. Jantar 6 pkt., 14. Ehrle 4 pkt., 15. Masovia 1 pkt., 16. Arkonia 0 pkt.

7 kolejka: piątek 28 września: 19:00 Arkonia Szczecin – Jantar Dziwnów. Sobota 29 września: 11:00 Dąb Dębice – Błękitni Trzygłów, 12:00 Wybrzeże Rewalskie Rewal – Polonia Płoty, 15:00 Fala Międzyzdroje – KP Przecław, 15:00 Mewa Resko – Masovia Maszewo, 16:00 Wicher Brojce – Center MD Goleniów, 17:00 Pomorzanin Nowogard – Ehrle Dobra Szczecińska, 17:00 Sparta Gryfice – Orzeł Łoźnica

B klasa grupa 1: wyniki 5 kolejki: Znicz Wysoka Kamieńska – Prawobrzeże Świnoujście 1:4, Promień Mosty – Radowia Radowo Małe 2:1, Sarmata Dobra – Bałtyk Gostyń 7:1, Pionier Żarnowo – Korona Stuchowo 2:4, Zalew Stepnica – Jastrząb Łosośnica 3:3, Bizon Cerkwica – Orzeł Prusinowo 3:6

Skrócona tabela po 5 kolejce: 1. Korona 15 pkt., 2. Prawobrzeże 13 pkt., 3. Orzeł P. 12 pkt., 4. Sarmata 9 pkt., 5. Sowianka 7 pkt. (…) 11. Bizon 3 pkt., 12. Zalew 2 pkt., 13. Jastrząb 1 pkt.

6 kolejka: sobota 29 września: 12:00 Orzeł Prusinowo – Sarmata Dobra, 16:00 Sowianka Sowno – Bizon Cerkwica, 16:00 Korona Stuchowo – Promień Mosty, 16:00 Prawobrzeże Świnoujście – Pionier Żarnowo, 16:00 Jastrząb Łosośnica – Znicz Wysoka Kamieńska, 16:00 Bałtyk Gostyń – Zalew Stepnica. Pauza: Radowia Radowo Małe

C klasa grupa 1: wyniki 4 kolejki: Zieloni Wyszobór – Światowid 63 II Łobez 0:7, Lotnik Czarne – Orzeł Mrzeżyno 3:2, Pomorzanin Przybiernów – Sparta II Gryfice 3:1, Jantar II Dziwnów – Prawobrzeże II Świnoujście 1:2

Skrócona tabela po 4 kolejce: 1. Prawobrzeże II 12 pkt., 2. Światowid 63 II 12 pkt., 3. Lotnik 6 pkt. (…) 5. Sparta II 6 pkt. (…) 7. Orzeł M. 0 pkt., 8. Gardominka 0 pkt., 9. Zieloni 0 pkt.

5 kolejka: sobota 29 września: 14:00 Orzeł Mrzeżyno – Jantar II Dziwnów, 16:00 Gardominka Mechowo – Lotnik Czarne. Niedziela 30 września: 13:00 Prawobrzeże II Świnoujście – Pomorzanin Przybiernów, 16:30 Sparta II Gryfice – Zieloni Wyszobór. Pauza: Światowid 63 II Łobez