Po raz kolejny będą czytać ulubioną książkę. Przyłączysz się?

Po raz kolejny w Gryficach odbędzie akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Do wspólnego czytania na placu Zwycięstwa zaprasza Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca o godz. 10:00. 

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, inne instytucje oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w III edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

- Celem akcji, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków - powyżej 15 roku życia i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży - informują organizatorzy akcji.

Ważna jest także integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa. Akcja odbędzie się w piątek, 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10:00. Uczniowie oraz inni zainteresowani zbiorą się na Placu Zwycięstwa i rozpoczną 10-minutowe czytanie swojej ulubionej książki.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia