Odór w Gryficach! Ludzie zamykają okna i pytają, co tak śmierdzi?

Odrażający odór czuć przy wielu ulicach i części wiosek. Fetor powoduje, że w mieście i okolicach nie można swobodnie oddychać. Mieszkańcy zmuszeni są zamykać okna. 

- Od poniedziałku jest drażniący zapach związku chemicznego. Podrażnia oczy i gardło, sprawia ból głowy – alarmuje pani Elżbieta i pyta - czy to, co czujemy, jest bezpieczne dla zdrowia ludzkiego i nie tylko. Dlaczego nikt nie informuje społeczeństwa, co tak naprawdę sprawia, że czujemy się źle?

- Czy możecie się zająć smrodem na ul Sienkiewicza? Śmierdzi chemikaliami i to prawie codziennie, a od dwóch dni to już szczególnie mocno – informuje pan Rafał.

Podobnych zapytań w sprawie fetoru, jaki unosi się nad miastem i częścią miejscowości wiejskich, redakcja SuperPortalu24 w ostatnich dniach odebrała kilkanaście. Skargi na odór wpłynęły także do gryfickiego urzędu i Sanepidu. W każdym czytelnicy zgłaszali, że chemiczny, gryzący zapach, utrudnia im życie.

Smród, w zależności od kierunku wiatru, czuć przy wielu ulicach Gryfic. Najmocniej w okolicach Brodnik, Jabłonowa i Zaleszczyc. W celu odnalezienia źródła odoru jeszcze wczoraj, a także dziś w teren wyjechali przedstawiciele gryfickiego magistratu. – Inspektor wraz ze strażnikiem miejskim ustalili pole, z którego pochodzi źródło nieprzyjemnego zapachu. Jego właściciel został już poproszony o przedstawienie niezbędnej dokumentacji, na podstawie której będzie można stwierdzić, czy wywieziony na jego pole środek można zgodnie z prawem stosować jako kompost – informuje reporterkę SuperPortalu24 Ryszard Chmielowicz z Urzędu Miejskiego w Gryficach.

Swoje działania prowadzi również gryficki Sanepid. To w związku ze skargą dotyczącą rozwożenia nieznanego pochodzenia substancji na pola w okolicach ujęcia wody przy ulicy Trzygłowskiej. – W dniu 11 września br., została pobrana do badań laboratoryjnych próbka wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z ujęcia wodnego znajdującego się na ul. Trzygłowskiej w Gryficach. Badania są w toku – przekazuje naszej redakcji Beata Soja rzecznik prasowy PSSE w Gryficach i dodaje - interwencje przekazano również do burmistrza Gryfic oraz do wiadomości Starostwa Powiatowego w Gryficach, Zakładu Usług Komunalnych w Gryficach oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie oddział w Gryficach.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia