Obchody 73. rocznicy wyzwolenia Ziemi Gryfickiej

Jak co roku 6 marca obchodzimy kolejną – tym razem już 73. – Rocznicę Wyzwolenia Ziemi Gryfickiej. Pod pomnikiem pamięci złożono pamiątkowe wiązanki kwiatów.

Tradycyjnie organizatorem uroczystości upamiętniającej wydarzenia z 6 marca 1945 roku był Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gryficach. Punktualnie w południe na Placu Zwycięstwa przedstawiciele Związku oraz dwóch gryfickich Związków Żołnierzy Wojska Polskiego złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem pamięci.

Druga część uroczystości odbyła się w sali 102 Urzędu Miejskiego. W spotkaniu z delegacjami uczestniczyli gospodarz Gryfic burmistrz Andrzej Szczygieł wraz z zastępcami, a także wicestarosta Powiatu Gryfickiego Ireneusz Wojciechowicz.

W rozmowie, przy słodkim poczęstunku, burmistrz podkreślił, że istotne jest, aby pamiętać o ludziach, którzy jako pierwsi przybyli na Ziemię Gryficką i tworzyli jej polskość. Jak mówił, to część naszej historii, o której nie można zapomnieć. Wspomniał również, jak ważne jest, że instytucje społeczne kultywują tę pamięć i zapewnił, że gmina zawsze będzie wspomagać je w tych działaniach.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia