O krok od tragedii. Pożar budynku mieszkalnego

Do groźnego pożaru budynku wielorodzinnego doszło rano w Gryficach. W budynku przebywały 3 rodziny – 14 osób w tym 12 dzieci.
 

Straż pożarna zgłoszenie o pożarze otrzymała o godz. 8.26. Palił się jeden z budynków mieszkalnych przy ulicy Piastów w Gryficach.

Strażacy na miejsce zdarzenia dotarli już po 3 minutach od zgłoszenia. Na miejscu zastali wydobywający się ze wszystkich okien 3-kondygancyjnego budynku gęsty dym. 

- W pierwszej fazie działań strażacy ewakuowali po drabinie z balkonu na piętrze kobietę i 4 dzieci, którzy mieli odciętą drogę ewakuacji. Łącznie w budynku przebywały 3 rodziny – 14 osób w tym 12 dzieci. Wszyscy osoby, po przebadaniu przez zespół pogotowia, znalazły tymczasowe schronienie u sąsiadów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – informuje mł. bryg. Józef Brzeziński rzecznik KP PSP w Gryficach. - Pożar powstał w pokoju na parterze i tam go ugaszono, jednakże wysoka temperatura i dym spowodowały znaczne zniszczenia w obiekcie – dodaje.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Dzięki strażakowi Sławkowi uratowany został pies, któreo losem martwiły się ewakuowane dzieci.

Na miejsce pożaru przybył burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł wraz pracownikami MOPS.

 

 

Fot. KP PSP Gryfice 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia