Niespodzianka w Trzebiatowie, brojecki Wicher nie zwalnia tempa

Dość sensacyjnym rezultatem zakończyło się spotkanie w Trzebiatowie, gdzie Intermarche Rega przegrała z zajmującą miejsce w dolnej części tabeli Pogonią Połczyn Zdrój. Siódme zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy Wichra Brojce, trzy punkty zdobyły również zespoły Sparty Gryfice, Polonii Płoty i Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Porażki w Szczecinie doznali Błękitni Trzygłów.

IV liga: w pierwszej odsłonie pojedynku Intermarche Regi z zajmującą miejsce w strefie spadkowej Pogonią Połczyn Zdrój optyczną przewagę mieli gospodarze, lecz nie potrafili udokumentować jej golem. Po zmianie stron z czasem w poczynania miejscowych wkradła się nerwowość co skrzętnie wykorzystali goście i w 69 minucie po strzale Sławomira Woszczyńskiego objęli prowadzenie. Trzebiatowianie starali się wyrównać lecz na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania drugą bramkę dla Pogoni strzelił Mateusz Hamer czym zamknął nadzieję Intermarche Regi na odwrócenie losów rywalizacji. Podopieczni trenera Macieja Kiszkiela spadli na trzecie miejsce w tabeli i w chwili obecnej tracą jeden punkt do wyprzedzających ich zespołów z Polic i Wolina.

Wyniki 13 kolejki: Kluczevia Stargard – Vineta Wolin 1:3, Orzeł Wałcz – Olimp Gościno 0:1, Leśnik Manowo – Ina Goleniów 3:2, Sparta Węgorzyno – Hutnik Szczecin 2:1, Gryf Polanów – Morzycko Moryń 4:2, MKP Szczecinek – Chemik Police 1:4, Intermarche Rega Trzebiatów – Pogoń Połczyn Zdrój 0:2, Błękitni II Stargard – Rasel Dygowo 2:2, Gryf Kamień Pomorski – Sokół Karlino 1:1

Skrócona tabela po 13 kolejce: 1. Chemik 28 pkt., 2. Vineta 28 pkt., 3. Intermarche Rega 27 pkt. (…) 16. Sokół 12 pkt., 17. Orzeł Wałcz 12 pkt., 18. Hutnik 4 pkt.

14 kolejka: sobota 3 listopada: 12:00 Chemik Police – Intermarche Rega Trzebiatów, 12:00 Hutnik Szczecin – Gryf Kamień Pomorski, 13:00 Rasel Dygowo – Gryf Polanów, 13:00 Ina Goleniów – Kluczevia Stargard, 13:00 Orzeł Wałcz – Błękitni II Stargard, 14:00 Olimp Gościno – Sokół Karlino, 14:00 Vineta Wolin – MKP Szczecinek, 14:00 Pogoń Połczyn Zdrój – Sparta Węgorzyno, 15:00 Morzycko Moryń – Leśnik Manowo

A klasa grupa północna: kontynuują świetną passę piłkarze Wichra Brojce, którzy w miniony weekend odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu. Pierwszy gol w sobotnim pojedynku Wichra z Ehrle Dobra Szczecińska padł w 55 minucie – arbiter podyktował rzut karny dla gości który został skutecznie wyegzekwowany. W 80 minucie stan rywalizacji wyrównał Jacek Chołys a trzy punkty gospodarzom zapewnił w ostatniej minucie podstawowego czasu gry Marcin Kocur. Niespodziewanej porażki doznali Błękitni Trzygłów, którzy ulegli plasującej się dotychczas na ostatnim miejscu w tabeli Arkonii Szczecin. Jedyny gol w meczu rozgrywanym w Lasku Arkońskim padł w 62 minucie. Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Polonii Płoty, którzy rozbili Masovię Maszewo aż 6:1 – do przerwy po trafieniach Artura Nabrzewskiego, Patryka Podbiegło i Kamila Lewandowskiego było 3:0, minutę po przerwie czwartego gola dołożył Artur Nabrzewski. W 55 minucie bramkę zdobyli goście lecz ich bramkarz jeszcze dwukrotnie wyciągał futbolówkę z siatki po strzałach Patryka Podbiegło i Kamila Lewandowskiego. Także większych problemów z ograniem rywali nie miało rewalskie Wybrzeże. Po pierwszych 45 minutach meczu z KP Przecław w Niechorzu było 3:0 – golkipera rywali pokonali Kamil Kocieniewski, Grzegorz Balkowski i Tomasz Żoła. Niespełna pięć minut po przerwie czwartego gola strzelił Marcin Pietrzak, przyjezdnych stać było na honorowe trafienie w 67 minucie. Identyczny wynik padł w Gryficach, gdzie Sparta mierzyła się z drużyną Center MD Goleniów. Prowadzenie miejscowym dał Marcin Jaroszewicz lecz goleniowianie wyrównali wykorzystując rzut karny. Po przerwie goście musieli radzić sobie w osłabieniu gdyż ich kapitan obejrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Przewagę Sparty udokumentował Krzysztof Kubas zdobywając gola ładnym uderzeniem zza pola karnego, chwilę później na 3:1 podwyższył Piotr Siemionow a po kolejnych kilku minutach do bramki rywali trafił Robert Pałka. Zwycięstwo gryficzan mogło być bardziej okazałe lecz nie wykorzystali oni kilku znakomitych okazji w tym rzutu karnego.

Wyniki 11 kolejki: Arkonia Szczecin – Błękitni Trzygłów 1:0, Orzeł Łożnica – Jantar Dziwnów 2:3, Wicher Brojce – Ehrle Dobra Szczecińska 2:1, Mewa Resko – Pomorzanin Nowogard 2:0, Wybrzeże Rewalskie Rewal – KP Przecław 4:1, Sparta Gryfice – Center MD Goleniów 4:1, Polonia Płoty – Masovia Maszewo 6:1, Fala Międzyzdroje – Dąb Dębice 4:1

Skrócona tabela po 11 kolejce: 1. Mewa 28 pkt., 2. Wicher 24 pkt., 3. Wybrzeże 21 pkt., 4. Pomorzanin N. 20 pkt., 5. Polonia 19 pkt., 6. Sparta 19 pkt., 7. Center MD 16 pkt., 8. Jantar 16 pkt., 9. Błękitni 16 pkt. (…) 15. Arkonia 6 pkt., 16. Masovia 4 pkt.

12 kolejka: sobota 3 listopada: 13:00 Błękitni Trzygłów – Sparta Gryfice, 13:30 Masovia Maszewo – Orzeł Łoźnica, 14:00 Dąb Dębice – Mewa Resko, 14:00 Wicher Brojce – Fala Międzyzdroje, 16:00 Center MD Goleniów – Wybrzeże Rewalskie Rewal, 17:00 Ehrle Dobra Szczecińska – Jantar Dziwnów. Niedziela 4 listopada: 13:00 KP Przecław – Polonia Płoty, 14:00 Pomorzanin Nowogard – Arkonia Szczecin

B klasa grupa 1: wyniki 10 kolejki: Orzeł Prusinowo – Promień Mosty 0:2, Sowianka Sowno – Pionier Żarnowo 3:0, Bałtyk Gostyń – Radowia Radowo Małe 1:6, Sarmata Dobra – Zalew Stepnica 2:3, Jastrząb Łosośnica – Korona Stuchowo 1:2, Bizon Cerkwica – Znicz Wysoka Kamieńska 1:2. Pauza: Prawobrzeże Świnoujście

Skrócona tabela po 10 kolejce: 1. Prawobrzeże 25 pkt., 2. Korona 21 pkt., 3. Orzeł P. 18 pkt., 4. Sowianka 16 pkt. (…) 12. Bizon 4 pkt., 13. Bałtyk 3 pkt.

11 kolejka: sobota 3 listopada: 13:00 Pionier Żarnowo – Bizon Cerkwica, 14:00 Znicz Wysoka Kamieńska – Sarmata Dobra, 14:00 Promień Mosty – Sowianka Sowno, 14:00 Korona Stuchowo – Bałtyk Gostyń, 16:00 Prawobrzeże Świnoujście – Jastrząb Łosośnica. Niedziela 4 listopada: 15:00 Radowia Radowo Małe – Orzeł Prusinowo. Pauza: Zalew Stepnica

C klasa grupa 1: wyniki 8 kolejki: Orzeł Mrzeżyno – Sparta II Gryfice 3:3, Lotnik Czarne – Zieloni Wyszobór 7:0, Jantar II Dziwnów – Pomorzanin Przybiernów 2:3, Gardominka Mechowo – Światowid 63 II Łobez 0:7. Pauza: Prawobrzeże II Świnoujście

Tabela po rundzie jesiennej: 1. Prawobrzeże II 24 pkt., 2. Światowid 63 II 21 pkt., 3. Pomorzanin P. 18 pkt., 4. Jantar II 12 pkt., 5. Lotnik 12 pkt., 6. Sparta II 10 pkt., 7. Orzeł M. 4 pkt., 8. Gardominka 1 pkt., 9. Zieloni 1 pkt.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!