Nie daj się nabrać na "trzy kubki". Oszuści pojawili się w naszej okolicy!

Policjanci ostrzegają przed pojawiającymi się w miejscowościach nadmorskich organizatorami gry w tzw. „trzy kubki”. Pamiętajmy, że w tej zabawie NIE MA ZWYCIĘZCÓW! Nie daj się oszukać!

Policjanci apelują i przypominają: NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! Każdy, kto zdecyduje się na udział w grze, najpierw wabiony jest szybką i wysoką wygraną pieniężną, by za chwilę STRACIĆ WSZYSTKIE OSZCZĘDNOŚCI.

Z reguły w proceder zaangażowana jest zorganizowana grupa osób. Jedna z nich zaprasza przechodniów do obstawiana, w którym z trzech kubków znajduje się piłeczka. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi oznacza wygraną. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a pozostałe osoby grają rolę tzw. aktywnych obserwatorów lub innych uczestników „zabawy”. Ich zadaniem jest odwracanie uwagi zwabionych przechodniów.

Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora. Zwycięstwo podstawionego gracza ma uprawdopodobnić  wygraną osób postronnych.

Pamiętajmy, że żadna gra nie może toczyć się bez uczestników. Nie przyjmujmy więc zaproszenia do odgadywania, gdzie prowadzący grę ukrył kulkę i stawiania na szali swoich pieniędzy. Brak zaangażowania w oszukańczy proceder, uniemożliwi organizatorom jego kontynuację.

Zaznaczyć należy, że: kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową narusza artykuł 128§1 Kodeksu wykroczeń i podlega karze grzywny, a nawet aresztu.

TAK WYGLĄDA OSZUSTWO - FILM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia