Najpierw telefon, później przyjemność...

Pani Aleksandra za pośrednictwem naszej redakcji poruszyła temat Baszty Prochowej. Jak pisze kobieta, „jest na niej punkt widokowy…, a jest cały czas zamknięta”. - Czy istnieje jakaś informacja, w jakie dni i godziny jest otwarta? – dopytuje.

Jeszcze kilka lat temu w okresie wakacji w Baszcie przebywał pracownik, który w godzinach swojego urzędowania wpuszczał na punkt widokowy wszystkich chętnych. Obecnie nie mam tam nikogo, ale jak się dowiedzieliśmy, nie oznacza to, że z punktu nie można skorzystać. – To miejsce jest dostępne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Punkt nie jest otwarty cały czas, ale każdy, kto chce może na niego wejść. Wystarczy przyjść do domu kultury lub zadzwonić do nas i pracownik podejdzie. Zresztą te informacje widnieją na tabliczce na drzwiach Baszty Prochowej – przekazuje dyr. Gryfickiego Domu Kultury Róża Szuster.

Dlaczego możliwość wejścia na punkt widokowy wiąże się obecnie z wcześniejszym poinformowaniem Domu Kultury? Jak wyjaśnia R. Szuster, powodów jest kilka. Przede wszystkim nie ma aż tylu chętnych, którzy każdego dnia chcieliby wejść na punkt widokowy. Inny, który podaje dyrektor GDK to względy bezpieczeństwa dzieci, które bez opieki wchodziły do obiektu.

Osoby, które chciałyby obejrzeć miasto z wysokości punktu widokowego znajdującego się na Baszcie Prochowej, powinny zgłosić taką chęć dzwoniąc:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 do Gryfickiego Domu Kultury tel. 91 384 26 88.
W soboty w godz. 11.00 – 16.00 do Muzeum i Galerii Brama – tel. 91 384 29 92.
Dom Pracy Twórczej – tel. 91 384 10 08. W razie potrzeby pod nr tel. 601 623 719 – pod tym numerem można kontaktować się w weekendy lub po zamknięciu ww. miejsc.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia