Minuta ciszy w godzinę „W”. Gryfice pamiętały o powstańcach

Punktualnie o godzinie 17:00 w Gryficach zawyły syreny. W mieście na minutę zamarł ruch. Gryficzanie oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. 

Gryfickie obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego trwały od godzin porannych. Przez cały dzień z głośników Gryfickiego Domu Kultury nadawano audycje i pieśni powstańcze. 

O 17.00, w godz. „W”, o której w 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie, przy dźwięku syren alarmowych i namalowanej wcześniej kotwicy powstańczej hołd poległym powstańcom oddali mieszkańcy. 

W tym roku w wydarzeniu udział wzięło około 150 osób, co bardzo ucieszyło jego organizatorów – Związek Drużyn ZHP „Rega” w Gryficach. - Bardzo się cieszymy, że gryficzanie przyjęli nasze zaproszenie do wspólnego obchodzenia tego dnia. Wielu z nich przyszło na Plac Zwycięstwa na długo przed godziną 17, a następnie wspólnie z harcerzami minutą ciszy uczcili pamięć o powstańcach i wysłuchali apelu Powstańców Warszawskich, który przede wszystkim skierowany był do młodego pokolenia, które nie może zapomnieć o zrywie jakim było Powstanie Warszawskie - relacjonuje harcmistrz Paweł Kamiński.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia