Milionerzy w powiecie mają się dobrze. Jeden zarobił blisko 9 mln złotych

W powiecie gryfickim nie brakuje bogaczy. Tak wynika z zeznań podatkowych złożonych za 2017 rok. Kim są najbogatsi ludzie?

Za nami okres składania zeznań podatkowych za 2017 rok. Pora na podsumowanie najważniejszych danych. Jak informuje nas Urząd Skarbowy w Gryficach, łącznie przyjęto tu 23 594 zeznań podatkowych dotyczących minionego roku. 67% z nich podatnicy złożyli elektronicznie, korzystając z nowych technologii.

Podatnicy chętnie wspierali organizacje pożytku publicznego. Liczba osób, które skorzystały z możliwości przekazania na rzecz OPP 1% swojego podatku, to dokładnie 13 982. Łącznie w ramach tegorocznej akcji PIT 2017 na OPP wpłynęła rekordowa kwota 754 253 tys. złotych, czego najwyższy wpis wyniósł równie rekordową kwotę, 16 957 tys. złotych (rok wcześniej było to około 7 tys. złotych).

Wśród ulg, które cieszyły się największym zainteresowaniem, była tradycyjnie ulga prorodzinna. Skorzystało z niej 5 600 osób oraz rehabilitacyjna, z której skorzystało 2 tysiące podatników. Generalna kwota zwrotu podatku za rok 2017 w Urzędzie Skarbowym w Gryficach wyniosła 18,33 mln złotych.

Jeśli chodzi o milionerów, to w ostatnim roku ich liczba się nie zmieniła. Nadal mamy ich 21. Wśród nich 8 osób zakończyło 2017 rok z dochodami pomiędzy 1 a 2 milionami złotych. W 2016 takich osób było 12. Z kolei z 2 do 7 wzrosła liczba bogaczy, którzy ubiegły rok zakończyli z zyskiem pomiędzy 2, a 3 milionami złotych. Jak wynika z analiz, z dochodem 4 milionów złotych i więcej ubiegły rok zakończyło 6 osób (o jedną osobę więcej niż w podczas poprzedniej akcji PIT). Najbogatszy mieszkaniec powiatu gryfickiego odnotował wpływ 8,96 milionów złotych.

Wiadomo, że nasi milionerzy to przedsiębiorcy działający w branży handlowej hurtowej i detalicznej, usługach hotelarskich i budowlanych, a także transporcie i turystyce.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia