Mieszkańcy w końcu będą mieli swoją świetlicę

Od lat spotykają się w salce kościelnej. W niedalekiej przyszłości nareszcie będą mieli swoją świetlicę. W niej znajdzie się miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i zawodników LZS Lotnik Czarne.
 

Mieszkańcy sołectwa Czarne (gm. Płoty) doczekają się świetlicy wiejskiej. Pomieszczenia będą służyć do spotkań, wydarzeń kulturalnych, zebrań, a przede wszystkim mają służyć integracji mieszkańców. W świetlicy też będą mieć swoje pomieszczenie piłkarze z Ludowego Zespołu Sportowego Lotnik Czarne.

- To dla nas największa i najważniejsza inwestycja, na którą czekamy od wielu, wielu lat. Teraz nareszcie mieszkańcy będą mieli miejsce do spotkań z prawdziwego zdarzenia. Teraz spotykamy się w salce kościelnej, a to wiadomo, nie jest to samo, co świetlica – mówi Barbara Rydzak sołtys sołectwa Czarne.
 

Podpisanie umowy na budowę świetlicy odbyło się w miniony piątek, w obecności wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy, burmistrza Płotów Mariana Malińskiego i pani sołtys. Całkowita wartość inwestycji to 998 000 zł, z czego 63,63% z tej kwoty, czyli 500 000 zł pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia