Liceum Gminne w Gryficach. Radni poparli wniosek burmistrza

Większością głosów gryficcy radni poparli pomysł burmistrza Andrzeja Szczygła zakładający utworzenie Liceum Gminnego. Szkoła średnia ma powstać w budynku po byłym Gimnazjum nr 2, przy ulicy 3-Maja 8.
 

Za przyjęciem uchwały w sprawie wyrażenia zamiaru utworzenia przez gminę Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach opowiedziała się większość radnych. Tym samym Rada Miejska dała zielone światło na realizację inicjatywy burmistrza Andrzeja Szczygła.

Jak argumentował podczas dzisiejszej sesji burmistrz, powodów, dla których podjął decyzję o utworzeniu Liceum Gminnego, było kilka. Mowa tu m.in. o odciążeniu szkół średnich naszego powiatu w roku dublowania roczników-absolwentów szkoły podstawowej i wygasającego gimnazjum czy minimalizowaniu dwuzmianowości. Kolejnym powodem była petycja z prośbą rodziców o utworzenie szkoły. Pod wnioskiem podpisało się 144 rodziców i 52 nauczycieli.

Jeśli uda się utworzyć Liceum Gminne to będzie ono funkcjonowało od 1 września 2019 roku. Według założeń zespołu, który przygotowuje program szkoły, a o których poinformował burmistrz, mają się w niej znaleźć klasy elitarne matematyczno-biologiczne i z co najmniej dwoma językami obcymi.

Jednak sama zgoda rajców gminnych na utworzenie nowej placówki oświatowej nie oznacza jeszcze, że Liceum Gminne powstanie. Żeby tak się stało potrzeba jeszcze porozumienia ze Starostwem Powiatowym w Gryficach, którego nie ma.

Czytaj także: W Gryficach powstanie Gminne Liceum? Według planu wystartuje już w tym roku w budynku byłego Gimnazjum

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia