Kto czyta, nie błądzi…

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryficach włączyła się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W rolę czytających wcielili się uczniowie i pedagodzy, którzy odczytali wybrane przez siebie fragmenty książek.

Już po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września. My czytaliśmy głośno, z werwą i przyjemnością już dzisiaj, 27. 09. W sali zgromadzili się nasi uczniowie, aby jak co roku cieszyć się obcowaniem z książką, która pobudza wyobraźnię, poszerza horyzonty, umila wolny czas…

 Akcja ta ma na celu czytanie dzieciom, aby zachęcić je do sięgania po książki, dlatego najpierw uczniowie usłyszeli czytanie dorosłych – wybrany fragment „Baśnioboru” przedstawiła Pani Sylwia Oszczyk, polonistka. Następnie inicjatorka akcji – Pani Stanisława Danielewska- rozpoczęła konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 8 uczniów z klas 7-8 oraz klas 3 gimnazjum: Gabriela Łuczak 7c, Julia Bogdanowska 8a, Witold Groenwald 8a, Julia Więckowska 8d, Dobrawa Fedeńczak 3a, Weronika Nowak 3a, Julia Szafrańska 3bi Natalia Wolańska 3b. Każdy czytał fragment wybranej książki, starając się oddać głosem emocje i dynamikę akcji. Najlepsi okazali się – Natalia Wolańska i Witold Groenwald. Jurorami w turnieju były Panie – Krystyna Czech, Katarzyna Przybyłek, Bożena Dąbrowska, Sylwia Oszczyk i Ewa Kasperec. Akcja spodobała się uczniom, którzy z ciekawością wysłuchali wybranych przez ich kolegów tekstów.

Przyjemnie było wspólnie posłuchać fragmentów o smokach, nastolatkach czy pogmatwanych losach bohaterów… Kolejne takie spotkanie – już za rok!

Tekst. Sylwia Oszczyk 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia