Kryzys Regi trwa, blamaż Wybrzeża, brojecki Wicher pogodzony z degradacją

Mimo ambitnej postawy nie udało się piłkarzom Intermarche Regi przełamać złej passy, tym razem lepsza od trzebiatowian okazała się drużyna z Kamienia Pomorskiego. Rewalskie Wybrzeże nie miało argumentów aby przeciwstawić się liderowi z Polic i doznało bolesnej porażki, ze spadkiem pogodzono się w Brojcach a piłkarze Wichra nie pojechali na mecz do Dobrzan. Trzy punkty zainkasowały zespoły Błękitnych Trzygłów i Polonii Płoty, jeden punkt z wyjazdowego spotkania przywiozła Sparta Gryfice.

IV liga: pojedynek rywali „zza miedzy” rozpoczął się po myśli gospodarzy, Intermarche Regi. W 18 minucie gry piłkę w bramce Gryfa umieścił Patryk Łapa, miejscowi z prowadzenia cieszyli się dwadzieścia minut – niefortunnie interweniujący Kamil Kordowski skierował futbolówkę do własnej bramki i było 1:1. Po zmianie stron prowadzenie ekipie z Kamienia Pomorskiego dał Sebastian Danczak a kilka minut później było już 1:3 kiedy to gola zdobył Mateusz Wróbel. Gospodarze zdołali strzelić bramkę kontaktową a uczynił to Jarosław Jarecki w doliczonym czasie gry, lecz aby zdobyć chociaż punkt zabrakło już czasu. Wyniki 30 kolejki: Iskra Białogard – Olimp Gościno 1:3, Intermarche Rega Trzebiatów – Gryf Kamień Pomorski 2:3, MKP Szczecinek – Hutnik Szczecin 6:2, Kluczevia Stargard – Rasel Dygowo 1:3, Gryf Polanów – Leśnik Manowo 1:0, Ina Goleniów – Vineta Wolin 0:0, Osadnik Myślibórz – Sparta Węgorzyno 1:0, Bałtyk Koszalin – Jeziorak Szczecin 4:0, Morzycko Moryń – Sokół Karlino 1:3

Skrócona tabela po 30 kolejce: 1. Bałtyk 76 pkt. (pewny awans) (…) 7. Gryf Kamień Pom. 44 pkt., 8. Intermarche Rega 44 pkt. (…) strefa spadkowa: 16. Sparta Węgorzyno 28 pkt., 17. Iskra Białogard 27 pkt., 18. Osadnik 13 pkt. (pewny spadek)

Szczecińska Klasa Okręgowa: blamażem zakończył się wyjazdowy mecz rewalskiego Wybrzeża w Policach, gdzie rywalem drużyny znad morza był lider i niepokonany dotychczas Chemik. Do przerwy miejscowi prowadzili 4:0 a po zmianie stron do swojego dorobku dorzucili jeszcze sześć goli ostatecznie ogrywając przyjezdnych aż 10:0. Przed Wybrzeżem bardzo ciężka walka o pozostanie w wyższej „okręgówce”, do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki a zespół z Rewala traci do bezpiecznego miejsca jedynie dwa punkty. Bardzo źle dzieje się w klubie z Brojc, piłkarze Wichra „złożyli broń” i wszystko wskazuje na to, że nie mają zamiaru już walczyć o utrzymanie. W sobotę zaprezentowali wybitnie niesportową postawę i po prostu nie pojechali na mecz do Dobrzan oddając walkowera. Minął rok od hucznie świętowanego w Brojcach awansu a z dobrze funkcjonującej i solidnie zbudowanej drużyny „pozostał tylko gruz”... Wyniki 27 kolejki: Chemik Police – Wybrzeże Rewalskie Rewal 10:0, Zorza Dobrzany – Wicher Brojce 3:0 walkower, Mierzynianka Mierzyn – Ogniwo Babinek 0:0, Błękit Pniewo – Biali Sądów 0:1, Iskra Golczewo – Stal Szczecin 1:0, Odra Chojna – Piast Chociwel 2:1, Dąb Dębno – Flota Świnoujście 3:2, Błękitni II Stargard – Arkonia Szczecin 5:4

Skrócona tabela po 27 kolejce: 1. Chemik 77 pkt. (pewny awans), 2. Błękitni II 60 pkt. (pewny awans) (…) 12. Iskra Golczewo 30 pkt., 13. Dąb Dębno 29 pkt., strefa spadkowa: 14. Błękit 28 pkt., 15. Wybrzeże 28 pkt., 16. Wicher 20 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: zwycięstwo na własnym boisku odnieśli Błękitni Trzygłów, którzy skromnie 1:0 ograli Mewę Resko a gola na wagę trzech punktów zdobył w pierwszej połowie spotkania Bartłomiej Cymkiej. Jeden punkt z wyjazdowego meczu przywiozła Sparta Gryfice, na boisku ze sztuczna nawierzchnią w Gryfinie gole nie padły i gryficzanie zremisowali z zespołem Ehrle Dobra Szczecińska 0:0. Po ciekawym meczu płotowska Polonia na stadionie w Dobrej ograła ostatniego w tabeli Sarmatę. Goście prowadzenie objęli w 18 minucie po celnym uderzeniu Mariusza Stachowiaka, miejscowi doprowadzili do remisu dziesięć minut później. W 40 minucie bramkę na 1:2 zdobył Artur Nabrzewski a chwilę przed przerwą autorem trzeciego gola dla gości był Mariusz Stachowiak. W drugiej połowie miejscowi zdołali strzelić bramkę kontaktową jednak nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji. Wyniki 27 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Sparta Gryfice 0:0, Iskierka Szczecin – Odrzanka Radziszewo 7:1, Światowid 63 Łobez – Masovia Maszewo 1:1, Sarmata Dobra – Polonia Płoty 2:3, KP Przecław – Orzeł Łoźnica 0:1, Błękitni Trzygłów – Mewa Resko 1:0, Pomorzanin Nowogard – Jantar Dziwnów 2:1, Ina Ińsko – Promień Mosty 3:0

Skrócona tabela po 27 kolejce: 1. Iskierka 61 pkt. (pewny awans), 2. Światowid 56 pkt., 3. Pomorzanin 50 pkt., 4. Błękitni 46 pkt., 5. Mewa 45 pkt., 6. Polonia 43 pkt., 7. Sparta 43 pkt. (…) strefa spadkowa: 13. Orzeł Łoźnica 22 pkt., 14. Promień 21 pkt., 15. Odrzanka 17 pkt., 16. Sarmata 16 pkt.

W nadchodzącą środę, 30 maja, na boisku w Trzygłowie w zaległym spotkaniu 16 kolejki Błękitni podejmować będą Polonię Płoty. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 18:00.

A klasa grupa 1: wyniki 23 kolejki: Fala Międzyzdroje – Bałtyk Gostyń 12:0, Intermarche Rega II Trzebiatów – Zalew Stepnica 2:3, Pionier Żarnowo – Znicz Wysoka Kamieńska 0:0, Prawobrzeże Świnoujście – Korona Stuchowo 5:1, Radowia Radowo Małe – Sowianka Sowno 0:1, Bizon Cerkwica – Zieloni Wyszobór 7:2

Skrócona tabela po 23 kolejce: 1. Korona 55 pkt., 2. Fala 54 pkt., 3. Prawobrzeże 49 pkt., 4. Sowianka 46 pkt. (…) 6. Bizon 28 pkt. (…) 10. Intermarche Rega II 24 pkt. (…) 13. Zieloni 3 pkt. (pewny spadek)