Koniec z wypełnianiem PIT-ów!

Rozliczanie PIT-ów każdego roku sprawiało trudności zarówno osobom fizycznym, jak i firmom. Dzięki zmianie przepisów wszystko się zmieni, a my nie będziemy musieli już samodzielnie wypełniać deklaracji. 

To bardzo dobra wiadomość. Od przyszłego roku nie będzie już obowiązku samodzielnego rozliczenia PIT-u. Teraz zrobi to za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Dotyczy to zarówno PIT-37, jak i PIT-38. Zeznania w ramach e-PIT będą przygotowane automatycznie w systemie teleinformatycznym na podstawie danych posiadanych przez szefa KAS, tj. m.in. na podstawie danych przekazanych w informacjach przez płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym za rok ubiegły (np. ulga na dzieci, nr KRS OPP, której w ubiegłym roku podatnik przekazał 1% podatku należnego).

Usługą objęto podatników rozliczających się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem oraz osób samotnie wychowujących dzieci.

Sporządzone przez KAS zeznanie podatkowe będzie udostępnione podatnikom w wersji elektronicznej na Portalu Podatkowym od dnia 15 lutego przyszłego roku. W ramach usługi Twój e-PIT będziemy mogli sporządzone przez KAS zeznanie podatkowe zweryfikować i zaakceptować bez zmian; zmodyfikować (np. w zakresie wyboru formy opodatkowania: wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci; wskazania nr KRS wybranej OPP, której chce przekazać 1% podatku należnego) lub uzupełnić o dane, których nie posiada KAS i następnie je zaakceptować; nic nie robić – wtedy z upływem terminu do składania zeznań rocznych (z dniem 30 kwietnia), zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane, co będzie równoznaczne ze złożeniem przez podatnika rozliczenia rocznego PIT; odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

W zeznaniu podatkowym przygotowanym przez KAS będzie można także zweryfikować numeru rachunku osobistego, a także go zaktualizować lub wskazać – jeśli dotąd nie posiadaliśmy - numeru naszego rachunku w celu otrzymania zwrotu podatku.

Zeznania w ramach e-PIT będą składane w okresie od dnia 15 lutego do dnia 30 kwietnia każdego roku.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia