Komunikacja zastępcza podwójnym utrudnieniem...

Wprowadzenie komunikacji zastępczej na trasie Nowogard – Płoty powoduje utrudnienia w podróży. Największe dla mam, które w drogę koleją wybrały się z małymi dziećmi.

Tymczasowa komunikacja zastępcza na trasie Nowogard – Płoty obowiązuje już od jakiegoś czasu. Pociągi jadące od strony Gryfic, dojeżdżają do Płotów. Tu, aby pojechać dalej, podróżni muszą przesiąść się do autobusu. Kolejna przesiadka jest w Nowogardzie. Stąd bowiem pociąg rusza dalej w stronę Szczecina. Pociągiem dojadą tylko do Płotów. Zmiany dotyczą również podróżnych jadących ze Szczecina. 

Zmiany, jakie wprowadzono, nie wszystkim się jednak podobają. Dla części osób to spore utrudnienie. Chodzi tu o rowerzystów, czy rodziców z wózkiem do przewozu dzieci. – Dla mnie, ta podróż to było podwójne utrudnienie i ogromny dyskomfort podczas jazdy. To dobrze, że o zakazie dowiedziałam się na stacji mojej stacji, inaczej po dojechaniu do Płotów nie miałabym co zrobić z wózkiem – napisała do naszej redakcji czytelniczka z Trzebiatowa, która jak dodaje, nie wiedziała wcześniej nic o trudnościach.

Tymczasem o utrudnieniach w komunikacji związanych z robotami torowymi prowadzonymi na tej części szlaku kolejowego POLREGIO podało już w marcu. Wtedy też informowano o braku możliwości przewozu wózków i rowerów w autobusach komunikacji zastępczej. Tak będzie jeszcze do 9 czerwca br.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia