Kolejne osoby walczą o życie po zażyciu dopalaczy

Trzy kolejne osoby po zatruciu dopalaczami trafiły dziś do gryfickiego szpitala. Dwie są w stanie bardzo ciężkim. Jedna w średnio ciężkim. Zatrzymany 18-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Wzrosła liczba osób, która w ostatnich dwóch dobach trafiła do szpitali z powodu zatrucia środkami psychoaktywnymi. Dziś do gryfickiego szpitala przewieziono kolejne trzy osoby. Wszystkie miały podobne symptomy – ataki duszności, ogromne pragnienie, uczucie dławienia, wymioty i konwulsje.

– Podobnie jak w poprzednich przypadkach są to osoby młode. Dwoje z nich jest w stanie bardzo ciężkim wymagającym intensywnej opieki medycznej. Jedna osoba jest w stanie średnim – przekazuje redakcji SuperPortalu24 Łukasz Szyntor rzecznik gryfickiego szpitala.

Łącznie od poniedziałku w nocy do dziś do szpitali w Gryficach, Szczecinie i Kołobrzegu trafiło 15 osób po zatruciu dopalaczami. 10 z nich przebywa w gryfickim szpitalu. Wszyscy, to mieszkańcy Trzebiatowa.

Tymczasem zatrzymany wczoraj 18-latek z Trzebiatowa usłyszał już zarzuty. Te dotyczą narażenia na niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu dopalaczy. Sprawa jest rozwojowa. Gromadzone są wciąż dowody.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia