„Kler” Smarzowskiego zobaczymy również w Gryficach

To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych tej jesieni. „Kler” – bo o nim mowa, można będzie zobaczyć również na ekranach gryfickiego kina „Kapitol”.

Budzący duże kontrowersje „Kler” właśnie wchodzi do kin. Obraz Smarzowskiego przedstawia historię trzech księży katolickich, których losy przed kilkoma laty połączyły tragiczne wydarzenia. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

„Kler” będzie można obejrzeć również w Gryficach. Termin emisji filmu w kinie „Kapitol” jest nadal ustalany, ale najprawdopodobniej, będzie można go obejrzeć od piątku, 12 października.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia