Jest plan budowy kolejnych mieszkań w Gryficach

Inwestycja mieszkaniowa, przy Jana Dąbskiego w Gryficach znacznie zmniejszyła liczbę osób oczekujących na mieszkanie. Nie oznacza to jednak, że problem z brakiem mieszkań komunalnych i socjalnych w Gryficach nie istnieje. Burmistrz Gryfic w rozmowie z nami powiedział, że jeszcze w tej kadencji zamierza wybudować w Gryficach kolejny blok mieszkalny.

42 mieszkania przekazane zostały nowym lokatorom, którzy będą mieszkać w budynku, przy ulicy Jana Dąbskiego w Gryficach. Wczoraj (15.04.) nowi lokatorzy, którym przyznane zostały mieszkania odebrali klucze do własnego "M". ZOBACZ: Nowe mieszkania komunalne przekazane lokatorom [FILM].

Inwestycja Gminy Gryfice, która kosztowała około 8 milionów złotych znacznie poprawia sytuacje mieszkań komunalnych w Gryficach. Do tej pory, kolejka do mieszkań komunalnych sięgała od 5 do 7 lat oczekiwania. 42 mieszkania w budynku, przy Jana Dąbskiego w Gryficach skróciły czas oczekiwania do 2 lat.

- W tym momencie na liście osób oczekujących na mieszkanie komunalne jest 15 rodzin, a jeśli chodzi o lokale socjalne, liczba oczekujących wynosi 37 - przekazuje naszej redakcji Alicja Wiznerowicz z Urzędu Miejskiego w Gryficach, która zajmuje się gospodarką mieniem komunalnym i mieszkaniowym. - Na liście znajdują się osoby, które spełniają określone warunki i kwalifikują się do otrzymania takiego lokalu mieszkalnego - tłumaczy Alicja Wiznerowicz.

Zasób komunalny w Gryficach w najbliższych latach ma się powiększyć o kolejny blok mieszkalny. Przynajmniej tak zapowiada burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który zdradził tę informację w rozmowie z naszą redakcją. - Myślę, że w tej kadencji (2018-2023 - przyp.red.) uda się wybudować jeszcze jeden obiekt - mówi burmistrz Szczygieł. - Nie więcej, jeden, żebyśmy na bieżąco mogli zabezpieczyć tych naszych najbiedniejszych mieszkańców w mieszkania - twierdzi burmistrz Gryfic.

W jakiej lokalizacji miałby powstać kolejny budynek? - Będziemy obserwować, w którym kierunku rozwija się miasto, bo jest kilku deweloperów, którzy chcą budować lub już budują osiedla. I w tym samym kierunku będziemy planować - tłumaczy burmistrz. - Mamy kilka lokalizacji, ale jest przedwcześnie, żeby dzisiaj zdradzać - dodaje burmistrz.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia