Jeden pacjent w stanie bardzo ciężkim. Prokuratura jeszcze dziś przesłucha zatrzymanego 18-latka

Stan jednej osób, która trafiła do gryfickiego szpitala po zatruciu dopalaczami, określany jest wciąż jako ciężki. Stan pozostałych określany jest jako średni. 18-latek, który miał rozprowadzać substancje psychoaktywne, jeszcze dziś zostanie przesłuchany.
 

W ostatnich kilkudziesięciu godzinach w Trzebiatowie dopalaczami zatruło się 12 osób. Większość z nich przebywa w gryfickim szpitalu. - Stan sześciu osób jest już ustabilizowany, można powiedzieć średni. Jedna osoba wciąż pozostaje w stanie bardzo ciężkim wymagającym stałego nadzoru intensywnego – informuje reporterkę SuperPortalu24 Łukasz Szyntor rzecznik gryfickiego szpitala.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarła redakcja SuperPortalu24, osób zatrutych substancjami psychoaktywnymi może być więcej. Nie potwierdza tego rzecznik szpitala. Przyznaje jednak, że sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Jeszcze wczoraj w Trzebiatowie policja zatrzymała 18-latka, który podejrzewany jest o rozprowadzanie substancji psychoaktywnych. Postępowanie nadzorujące prowadzi gryficka prokuratura. – Mężczyzna pozostaje do dyspozycji prokuratury. W najbliższych godzinach Prokuratura Rejonowa w Gryficach wykona z udziałem tego mężczyzny czynności procesowe. Następnie, podejmie decyzje co do jego dalszych losów. Chodzi tu o kwestie zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych – przekazuje naszej redakcji Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zatrzymanemu za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla zdrowia lub życia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia grozi kara do 8 lat więzienia.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia