III Gryf Arena Run za nami [Galeria zdjęć]

Ponad 130 amatorów biegania wystartowało w tegorocznej trzeciej już edycji Gryf Arena Run 2019. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Gryficach.

Biegi Gryf Arena Run na stałe już wpisały się w kalendarz sportowych imprez organizowanych w naszym regionie. Podczas dzisiejszych zawodów, których głównym organizatorem było Starostwo Powiatowe w Gryficach, w kategorii OPEN, wystartowało ponad 130 zawodników.

Zwycięzcą tegorocznego biegu na odcinku 5 kilometrów został Grzegorz Braun z RunGryf Gryfice, który na mecie był już po 16 minutach i 8 sekundach. Drugie miejsce z czasem 16:13 zajął Szpeciński Przemek z Rymania. Trzeci na metę biegu z czasem 16:27 dobiegł Minko Arkadiusz reprezentujący MKL Szczecin.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Zaborowska. Reprezentantka OSP Płoty na metę dobiegła po 20 minutach i 31 sekundach. Drugie miejsce, z czasem 21:33 przypadło Aleksandrze Kwiatkowskiej z grupy Wieczorne Bieganie Szczecin. Jako trzecia wśród pań na metę przybiegła Małgorzata Krynicka-Grzyb. Biegaczce z Trzebiatowa pokonanie 5-kilometrowego odcinka drogi zajęło 21 minut i 47 sekund.

Tradycyjnie już podczas zawodów nagrodzono najlepszych biegaczy w powiecie gryfickim. Zostali nimi Grzegorz Braun oraz Małgorzata Zaborowska.

Najmłodszym zawodnikiem był Gabriel Lewandowski reprezentujący SP Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim. Najstarszym zaś biegaczem tegorocznej edycji Gryf Arena Run 2019 był Henryk Kwocz z RunGryf Gryfice.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!