Igor Duńczak uratował punkt Redze

Remisem zakończył się czwartkowy mecz w Dygowie, gdzie w ramach trzeciej kolejki rozgrywek IV ligi spotkały się miejscowy Rasel i Intermarche Rega Trzebiatów. Jeden punkt gościom uratował Igor Duńczak zdobywając gola w doliczonym czasie gry.

Trzecia kolejka IV ligi rozpoczęła się już w czwartkowe popołudnie – na boisku w Dygowie gospodarze, Rasel, podejmowali beniaminka z Trzebiatowa. Goście prowadzenie objęli po nieco ponad dwudziestu minutach gry, kiedy to celnym strzałem popisał się Mariusz Kurczak. Osiemnaście minut potrzebowali gospodarze aby doprowadzić do remisu – Sylwestra Gładysza pokonał Oskar Stępień. W przerwie nastąpiła zmiana w bramce Regi, Gładysza zastąpił trener trzebiatowskiej drużyny Kamil Twarzyński. Dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry arbiter podyktował rzut karny dla miejscowych, który na gola został zamieniony przez Arkadiusza Wojciechowskiego. Kiedy wydawało się, że po dwóch zwycięstwach Rega dozna porażki, w 95 minucie wyrównującego gola strzelił Igor Duńczak tym samym ustalając wynik meczu na 2:2. Rega jest liderem i ma 7 punktów w dorobku, lecz reszta drużyn rozegrała jeden mecz mniej – pozostałe mecze trzeciej kolejki odbędą się w weekend. W środę, 30 sierpnia, w ramach czwartej serii gier piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Twarzyńskiego zagrają również na wyjeździe – w Stargardzie z Kluczevią.

Rasel Dygowo – Intermarche Rega Trzebiatów 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Kurczak 21', 1:1 Stępień 38', 2:1 Wojciechowski (karny) 88', 2:2 Duńczak 90'+5'

Żółte kartki: Murawski – Rasel / Krzykowski, Muzyczuk – Rega

Rasel: Waśków – Być, Ejzygmann, Murawski, Lampa, Zajfer, Stępień (70' Wiśniewski), Świżek, Kukielewski (85' Lange), Duwe (90' Niemierzycki), Wojciechowski

Intermarche Rega: Gładysz (46' Twarzyński) – Duńczak, Jarecki, Kocur D. (74' Przygoda D), Krzykowski, Kurczak, Major, Muzyczuk, Przygoda M., Samulski (57' Łapa), Zelmachowicz

3 kolejka IV ligi, sobota 26 sierpnia: 11:00 Gryf Kamień Pomorski – Olimp Gościno, 12:00 Ina Goleniów – Iskra Białogard, 13:00 Gryf Polanów – Osadnik Myślibórz, 16:00 MKP Szczecinek – Bałtyk Koszalin, 16:00 Leśnik Manowo – Vineta Wolin, 17:00 Morzycko Moryń – Kluczevia Stargard. Niedziela, 27 sierpnia: 14:00 Jeziorak Szczecin – Sparta Węgorzyno, 17:00 Sokół Karlino – Hutnik Szczecin.