I Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Tak się bawili mali sportowcy...[ZDJĘCIA]

W Płotach odbyła się I Przedszkolna Olimpiada Sportowa. Przedszkolaki wzięły udział w kilku konkurencjach przygotowanych w hali widowiskowo-sportowej. Wszystkie drużyny za udział w Olimpiadzie otrzymały pamiątkowe puchary.

W hali widowiskowo-sportowej Rega Arena w Płotach odbyła się dziś I Przedszkolna Olimpiada Sportowa. W zawodach udział wzięły maluchy z Przedszkola Miejskiego w Płotach i jego oddziału w Lisowie. Podczas Olimpiady dzieci brały udział w sześciu konkurencjach m.in. w torze przeszkód, slalomie między pachołkami z piłeczką na żyłce, czy zbieraniu woreczków z zamkniętymi oczami. Ciekawe zabawy sportowe zachęcały dzieci do aktywności fizycznej i umysłowej, a przy okazji sprawiły im nie lada przyjemność. Zawodom towarzyszyły występy mażoretek zarówno tych dorosłych, jak i tych początkujących.

- To była pierwsza olimpiada organizowana przez naszą placówkę. Uczestniczyły w niej wszystkie dzieci z naszego przedszkola w Płotach i oddziału w Lisowie. W konkurencjach udział brali również rodzice, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie tych zawodów. Celem olimpiady było przede wszystkim wdrażanie u dzieci zainteresowania sportem, aktywne wspólne spędzanie czasu, nauka zdrowej rywalizacji, a przy tym nauka odnoszenia porażek – mówi Agnieszka Gałązka p.o. dyr. Przedszkola Miejskiego w Płotach.

Na zakończenie Olimpiady ogłoszono zwycięzców. Wszystkie grupy otrzymały także okolicznościowe puchary. W kategorii 5 i 6-latki I miejsce zajęła grupa „0”C, II miejsce grupa „0”A, III miejsce grupa „0”B i IV miejsce grupa 5-latków. W kategorii 3 i 4 latków I miejsce zajęły 4-latki, II miejsce zajęła grupa z Lisowa, III miejsce zajęła grupa 3 i 4-latków.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!