Gryficzanie zmieniają deklaracje dotyczące odbioru śmieci

Gryficzanie masowo zmieniają deklaracje związane z odbiorem śmieci. Po podwyżkach cen coraz więcej gospodarstw decyduje się na segregowanie śmieci.

Okazuje się, że nic tak nie mobilizuje do ekologii, jak podwyżki. Po podniesieniu opłat za śmieci gryficzanie masowo zmieniają złożone wcześniej deklaracje i decydują się segregować swoje odpady.

Tylko w ostatnich dwóch miesiącach na taki krok zdecydowało się 400 z 1502 podmiotów, które do tej pory wyrzucały śmieci do jednego kubła. 

Jak zauważa Marzena Domaradzka wiceburmistrz Gryfic widoczna tendencja, do zmiany deklaracji wśród tych podmiotów wzrosła właśnie skutek wprowadzonych podwyżek za odbiór odpadów komunalnych. Od sierpnia miesięczny koszt odbioru takich śmieci wynosi już nie 20 na 30 złotych na osobę.

Przypomnijmy, że segregowane odpady należy składać w 4 rodzajach worków: w niebieskim papier, w zielonym szkło, w żółtym metale i tworzywa sztuczne, w brązowym odpady biodegradowalne, a w czarnym, bądź oznaczonym pojemniku odpady resztkowe. 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia