Gryficcy wolontariusze Szlachetnej Paczki cały czas działają!

Finał tegorocznej „Szlachetniej Paczki” już 9 grudnia. Gryficcy wolontariusze cały czas docierają do rodzin, które potrzebują wsparcia.

Szlachetna Paczka to obok Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najbardziej rozpoznawalny projekt społeczny w Polsce. Do Gryfic „Paczka” na nowo powróciła dzięki Pawłowi Kamińskiemu. To on kilka miesięcy temu rozpoczął poszukiwania wolontariuszy, którzy dziś docierają do najbardziej potrzebujących rodzin.

- Jesteśmy na półmetku naszych prac, choć tak naprawdę najważniejszy okres jest jeszcze przed nami. Kontaktowaliśmy się z wieloma organizacjami, wiele osób kontaktowało się również z nami. Pozyskiwaliśmy w ten sposób wyjątkowe historie rodzin, które mogłyby się kwalifikować do programu. Jest wiele osób, które potrzebują wsparcia, a go nie otrzymują. Są poza „systemem pomocowym”, nie rozgłaszają swojego statusu, a żyją w nim, próbując powoli wyjść z niego. Już teraz mogę powiedzieć, że nasi wolontariusze ciężko pracują i to, co teraz na nas czeka to głównie ich zasługa – przekazuje w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Paweł Kamiński. - Przez ostatnie tygodnie odwiedzają rodziny, które niekoniecznie są zlokalizowane na terenie gminy Gryfice. Trudno nawet powiedzieć, że działamy w ramach naszego powiatu. Zdarzały się i takie sytuacje, które wymagały dotarcia do odleglejszych miejsc. Wszystko to przeprowadzamy w ramach naszego wolnego czasu – dodaje lider gryfickiego rejonu Szlachetnej Paczki.

Tegoroczny wielki finał akcji odbędzie się w weekend 7-9 grudnia br. To właśnie wtedy darczyńcy będą przekazywać paczki do magazynu w Szkole Podstawowej nr 3. Historie rodzin, którym można pomóc, będą pojawiały się w systemie stopniowo- warto więc regularnie zaglądać na stronę: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia