Grożąc nożem, okradł 13-latka. Jest akt oskarżenia...


Do 15 lat więzienia grozi 20-latkowi, który grożąc nożem, okradł 13-letniego chłopca. Prokuratura skierowała do Sądu w Gryficach akt oskarżenia przeciwko złodziejowi. 
 

Prokuratura Rejonowa w Gryficach nadzorowała śledztwo w tej sprawie. Jak ustalono – w dniu 14 sierpnia 2018 r. około godziny 13.20 do oczekującego na przystanku autobusowym przy Placu Lipowym w Trzebiatowie trzynastolatka, podszedł podejrzany, który po zagrożeniu pokrzywdzonemu użyciem noża zabrał mu okulary przeciwsłoneczne i srebrny łańcuszek, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Niespełna pół godziny później sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, a następnie rozpoznany zarówno przez pokrzywdzonego, jak i świadków rozboju. Ponadto w wyniku dokonanego przeszukania ujawniono zarówno nóż użyty podczas rozboju, jak i skradzione przedmioty należące do pokrzywdzonego.

Po zatrzymaniu sprawca na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany 20-latek nie był wcześniej karany sądownie. W toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Za dokonanie rozboju z użyciem noża na podstawie art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

O dramatycznym zdarzeniu informowaliśmy w artykule pt. Z nożem w ręku okradł 13-latka

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia