Ekstraliga Kobiet wraca do Mrzeżyna, startuje sezon 2017/2018

W nadchodzący weekend unihokeistki Jedynki Trzebiatów rozpoczną zmagania w nowym sezonie Salming Ekstraligi Kobiet. Na inaugurację trzebiatowianki podejmować będą drużynę ze Zbąszynia.

Pierwszy mecz pomiędzy Jedynką a zespołem PKS MOS Zbąszyń rozegrany zostanie w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu w sobotę, 7 października, o godzinie 20:00. Rewanż rozpocznie się o godzinie 10:00 w niedzielę, 8 października.

W poprzednim sezonie obie drużyny również rywalizowały na inaugurację rozgrywek – w obu meczach rozegranych w Mrzeżynie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 7:6 zaś drugi wygrały trzebiatowianki 8:7. Oba spotkania rundy rewanżowej rozegrane w Zbąszyniu były zwycięskie dla Jedynki, kolejno 9:4 i 6:3. W ostatecznym rozrachunku sezonu 2016/2017 trzebiatowianki zajęły trzecie miejsce zdobywając brązowe medale Mistrzostw Polski zaś zespół ze Zbąszynia uplasował się na piątym miejscu w stawce siedmiu drużyn.

Podobnie jak w latach poprzednich również w sezonie 2017/2018 rywalizujące drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrają unihokeistki Jedynki Trzebiatów, PKS MOS Zbąszyń, Olimpia Osowa Gdańsk oraz Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki. W miniony weekend rozegrano pierwszy pojedynek w którym Ambra dwukrotnie przegrała z Olimpią – 2:7 i 1:6. W grupie B znalazły się zespoły Podhala Nowy Targ, PUKS Trzebinia, LUCE Bielsko-Biała oraz drugi zespół Podhala Nowy Targ. W tej grupie wszystkie zespoły rozegrały już spotkania inaugurujące sezon, PUKS Trzebinia najpierw pokonał Podhale II 4:3 aby na drugi dzień ulec gościom 5:7 zaś pojedynek pierwszego zespołu Podhala z LUCE Bielsko-Biała zakończył się rekordowo wysokimi zwycięstwami ekipy z Nowego Targu, 34:0 oraz 49:0.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia