Dożynki 2018: Sprawdź, gdzie i kiedy będziemy świętować!

Jak co roku na zakończenie żniw i prac polowych rolnicy będą dziękować za zebrane plony. W tym roku w dożynki rozpoczną Karnice, następne będą Gryfice, Brojce, Trzebiatów i Płoty.

Znamy już daty tegorocznych dożynek gminnych i powiatowo-gminnych. Wspólne świętowanie kończące żniwa i prace polowe obędą się we wrześniu. W tym roku jako pierwsza świętować będzie gmina Karnice. Tu dożynki odbędą się 8 września przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Tydzień później, 15 września odbędą się dożynki gmin Gryfice i Brojce. W Gryficach wspólne świętowanie powraca na błonia parku miejskiego, natomiast w Brojcach święto plonów odbędzie się na boisku przy plebanii.

Dzień później, w niedzielę 16 września zakończenie żniw i prac na polu świętować będą rolnicy z gminy Trzebiatów. Tutaj tradycyjnie święto plonów odbędzie się na stadionie sportowym.
Dożynki powiatowo-gminne, które tym razem przygotowują wspólnie Powiat Gryficki i gmina Płoty odbędą się w 22 września w parku przy Nowym Zamku w Płotach.

Wiąż jeszcze nie ustalono ostatecznego terminu dożynek w Śliwnie, które jest jedyną w gminie Rewal miejscowością podtrzymującą dożynkową tradycję. Wiadomo, że nie będzie to, jak wczesniej informowano data 25 sierpnia. 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia