Dowiedzieli się, czym jest przemoc i jak z nią walczyć 

Czym jest przemoc, jak można z nią walczyć i jak jej unikać? Tego dowiedzieli się młodzi mieszkańcy Gryfic podczas spotkania w ramach „Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy”.

Policjanci z Gryfic spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z uczniami na temat przemocy w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy” tj. święta przypadającego co rocznie na dzień 2 października, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a w tym roku obchodzone po raz ósmy.

Policjanci wyjaśniali młodym ludziom w przystępny sposób czym jest przemoc i jak można z nią walczyć oraz wskazywali sposoby jak jej unikać. Mundurowi informowali uczniów, że coraz częściej osobami stosującymi przemoc są osoby nieletnie, które w różny sposób i w różnej formie znęcają się nad sobą nawzajem lub nad swoim rodzeństwem, a nawet rodzicami.

Funkcjonariusze przekazywali również informacje na temat bardzo często występującej w społeczeństwie przemocy w rodzinie, a także wskazywali, że nie można przechodzić obojętnie obok tego problemu a niepokojące sytuacje zgłaszać policji.

Podczas dwugodzinnego spotkania młodzi ludzie mogli dowiedzieć się również, jak ważną rolę odgrywa policja w całym systemie walki ze zjawiskiem przemocy, a także poznać dzielnicowego jego obowiązki i zadania. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali materiały edukacyjno – informacyjne.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia