Czytelniczka: Dla mnie to żenada!

Miały służyć jako źródło informacji, ale nie każdy tak je odbiera. Tablice informacyjne, które zawisły na jednym z boksów na śmieci i zawarte na nich treści, mocno oburzyły jedną z mieszkanek. Dlaczego?

We wtorek na drzwiach jednego z boksów na śmieci przy ulicy Nadrzecznej w Gryficach pojawiły się tablice informujące o zakazie wyrzucania materiałów budowlanych i obowiązku segregowania śmieci. Jedna z mieszkanek zastanawia się, po co te tablice.

- Takie zakazy i uwagi zostały powieszone przy śmietniku na ul. Nadrzecznej 1 i 2 – napisała do naszej redakcji pani Joanna, dołączając stosowne fotografie. Kobieta za naszym pośrednictwem prosi o wyjaśnienia. - Dlaczego nie zostały podpisane przez zarządcę albo kto to wymyślił, dla mnie to po prostu żenada – piesze czytelniczka i pyta, na jakiej podstawie i jakim prawem będą naliczane dodatkowe opłaty i jakie prawo o tym stanowi.

Jak się dowiedzieliśmy, tablice pojawiły się z inicjatywy Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej, do której należą budynki nr 1 i 2 przy ulicy Nadrzecznej. - Zrobiliśmy tak, ponieważ nie wszyscy lokatorzy wyrzucają śmieci tak, jak powinni. Zgodnie z deklaracją nasza wspólnota segreguje śmieci. Mamy postawione odrębne pojemniki na papier, szkło i plastik, ale są tacy, którzy wyrzucają wszystkie śmieci do jednego pojemnika – informuje redakcję SuperPortalu24 Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej. – Nie raz się zdarzyło, że osoby z Zarządu, w tym ja, własnoręcznie segregowały śmieci za kogoś. Nie raz zwracana była też uwaga, że segregacja to obowiązek. Niestety, nie wszyscy chcą to zrozumieć. Do śmietnika trafia wszystko, nawet odpady poremontowe, które powinny przecież trafić do specjalnie zamówionego kontenera budowlanego.

Jak mówi nasza rozmówczyni, tablice nie zostały powieszone złośliwie, a jedynie w celu poinformowania części mieszkańców, w jaki sposób należy segregować odpady. A kwota 20 złotych, o którą pyta pani Joanna, to żadne dodatkowe opłaty. – To kwota, jaką za niesegregowanie śmieci będą płacić wszyscy mieszkańcy, w chwili kiedy zmieniona zostanie deklaracja. A stanie się tak, jeśli nadal nie będziemy wywiązywać się ze swojego obowiązku segregowania – słyszymy w Zarządzie Wspólnoty Mieszkaniowej.

Urzędnicy gminni od kilku tygodni przeprowadzają kontrole segregowania odpadów. Część z nich wykazała nieprawidłowości. Dla mieszkańców oznacza to zmianę deklaracji i wyższe opłaty za odbiór śmieci. Ale o tym, już w kolejnym materiale.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia