Cztery medale Halowych Mistrzostw Województwa

Z czterema medalami (dwa złota, srebro i brąz) wrócili reprezentanci „Mokasyna” Płoty z Halowych Mistrzostw Województwa, które odbyły się 19 stycznia na hali treningowej Stadionu Lekkoatletycznego w Szczecinie. Wszystkie wywalczone zostały w biegach na 60 metrów przez płotki i wszystkie okraszone zostały nowymi rekordami życiowymi.

Mistrzyniami Województwa zostały: biegająca od stycznia na wysokich płotkach (84 cm) – juniorka Edyta Bielska (9,48 s.) oraz młodziczka Nicola Balon (9,77 s.). Srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Województwa wybiegała kolejna młodziczka Paulina Zdzięborska (10,34 s.). Medal brązowy w rywalizacji juniorek młodszych wywalczyła Joanna Bujarowicz (10,61 s.).

Wymienione zawodniczki bardzo dobrze spisały się także w skoku w dal, w którym uzyskały następujące rezultaty: Edyta - 5.18, Joanna - 4.69, Nicola - 4.50 i Paulina 4.49 (wszystkie te wyniki dałyby medal w poszczególnych kategoriach, ale regulamin mistrzostw przewiduje tylko jeden start konkursowy, pozostałe są pk.). Dobrze spisały się w biegu na 60 metrów przez płotki także pozostałe zawodniczki: Kinga Prośniewska (11,13), Zofia Bątkiewicz (11,54) oraz debiutująca w tej konkurencji Wiktoria Żywicka (11,78). Powoli biegi płotkarskie stają się jedną z koronnych konkurencji "Mokasyna”.

Pozostali nasi reprezentanci także spisali się dobrze. Startując w biegu na 60 metrów i w skoku w dal w większości ustanowili swoje ”życiówki”.