Chętnie wypożyczamy książki. Po jakie tytuły najchętniej sięgaliśmy w minionym roku?

48 tys. wypożyczeń i ponad 2100 nowych czytelników – dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach miniony rok był bardzo udany. Jej czytelnicy równie chętnie sięgali zarówno po tradycyjne książki, jak i audiobooki i ebooki.

Chętnie czytamy i wypożyczamy książki. Tak wynika z danych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach. W minionym roku w gryfickiej bibliotece i jej filiach wypożyczono aż 48 tys. książek, co daje średnio około 8 egzemplarzy na każdego mieszkańca gminy. W poczet nowych czytelników przyjętych zostało 2100, a biblioteka z myślą o miłośnikach książek zakupiła ponad 1700 nowych tytułów wydawniczych.

Jak mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Przemysław Kubalica dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, czytelnictwo w bibliotece jest na bardzo wysokim poziomie. Istotny wpływ na to ma otwartość placówki na potrzeby czytelników. Dlatego też biblioteka systematycznie zakupuje nowe pozycje książkowe. Sami czytelnicy także mają wpływ na to, jakie książki znajdują się na bibliotecznych półkach. To dzięki specjalnym koszyczkom, do których miłośnicy książek mogą wkładać zapisane na kartce tytuły oczekiwanych przez nich nowych pozycji. 

Wśród najchętniej czytanych książek dla dorosłych, znalazły się „Przewieszenie” Remigiusza Mroza, „Zakręty losu” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej oraz „Przed zmierzchem” Nory Roberts. Spośród najbardziej słuchanych audiobooków dwie pierwsze pozycje zajmują kryminały Katarzyny Puzyńskiej „Łaskun” oraz „Utopce”. Trzecie miejsce zajął „Pochłaniacz” Katarzyny Bondy. Z kolei z szerokiej bazy Legimi najchętniej wybieraliśmy „A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej, „Testament” Remigiusza Mroza oraz „Dziewczyna we mgle” Donato Carrisi.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia