Chciał okraść lokal gastronomiczny. Wpadł na gorącym uczynku

Dzielnicowi zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja. 22-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W ubiegłą niedzielę wieczorem policja w Gryficach została poinformowana o tym, że w jednym z lokali gastronomicznych w Niechorzu mogło dojść do włamania. Na miejsce zostali skierowani policjanci dzielnicowi z Rewala, którzy akurat w tym samym czasie pełnili służbę w terenie.

- Mundurowi niezwłocznie przystąpili do działania, zmienili radiowóz na nieoznakowany, aby nie wzbudzić podejrzeń u potencjalnego sprawcy i nie spłoszyć go. Po przybycie na miejsce funkcjonariusze zauważyli uszkodzoną plandekę tarasu letniego oraz wybitą szybę wystawową lokalu, za którą stał sprawca - informuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz z gryfickiej policji. 

Mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. 22-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem oraz przyznał się do zarzucanego mu czynu, za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia