To były najpopularniejsze imiona minionego roku w gminie Gryfice

Poznaliśmy najpopularniejsze imiona nadawane w ubiegłym roku dzieciom z gminy Gryfice. Jakie najchętniej nadawano dziewczynkom, a jakie chłopcom?

Z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Gryficach za 2018 rok wynika, że mieszkańcom gminy najbardziej podobają się imiona m.in. Zuzanna i Antoni. To właśnie tak rodzice najczęściej nazywali swoje nowo narodzone dzieci w 2018 roku.

Imieniem Zuzanna nazwano w minionym roku 20 dziewczynek. Na drugim miejscu znalazły się Julia i Hanna (17), która w 2017 roku była najbardziej popularnym imieniem dla dziewczynki w gminie Gryfice. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze imiona Maja, Lena, Zofia, Oliwia, Pola, Michalina i Antonina.

18 rodziców w 2018 roku nazwano swojego synka imieniem Antoni, które po raz kolejny okazało się najbardziej popularnym imieniem męskim. Kolejne miejsce należało do Szymona (14) oraz Franciszka i Jana (13). W pierwszej dziesiątce wśród najbardziej popularnych imion męskich nadawanych w minionym roku w gminie Gryfice znalazły się jeszcze Jakub, Ignacy, Marcel, Stanisław, Aleksander i Piotr.

Poza tymi tradycyjnymi nie brakowało imion oryginalnych. Wśród nich pojawiły się: Ines, Milan, Kataleja, Oktawian, Mia, Aron, Kasjan, Erwin, Dacjan czy Kaj.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia