Bubliczki zagrają w Gryficach!

Od piątku do niedzieli odbędą się Trzecie Gryfickie Dęciaki. Wśród licznych wydarzeń, jakie towarzyszyć będą imprezie, jest sobotni koncert zespołu Bubliczki.

Bubliczki wystąpią na błoniach parku miejskiego w sobotę 8 czerwca. Koncert rozpocznie się około godz. 21. Zespół wystąpi w Gryficach podczas Trzecich Gryfickich Dęciaków.

BUBLICZKI czyli septet dęto – smyczkowo – szarpany, powstał w 2007 roku z inicjatywy Mateusza Czarnowskiego. Zespół od początku wędruje po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach i cygańskich taborach.

Pierwszym poważnym sukcesem w karierze kolektywu była II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w 2008 roku. W 2009 roku zespół otrzymał I nagrodę oraz nagrodę publiczności „Burza Braw” na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2009 roku. W styczniu 2010 r. nakładem wydawnictwa Folkers ukazała się debiutancka płyta „Opaa!”. W 2013 roku zespół wydał kolejny krążek pt. „Trubalkan” nakładem DobrzeWiesz Nagrania. Bubliczki w czasie całej swojej historii zagrały setki koncertów na scenach polskich (Globaltica, Wisegrad Waves, Ethnoport, Dźwięki Północy) i zagranicznych (Belgia, Niemcy, Francja, Izrael, Holandia, Austria, Litwa, Szwajcaria, Norwegia). Muzycy brali również udział w kooperacjach artystycznych z takimi zespołami jak Haydamaky (2012) czy Solfrid Molland (2015). W roku 2016 grupa wydała swój ostatni jak dotąd album pt. „Turbofolk”.

Czytaj także: Gryfickie Dęciaki wracają! 10-lecie Red Swing Low i trzy dni muzycznej uczty!

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia