Brojczanie zatrzymali lidera, Wybrzeże rozbiło Stal. Wicelider zwyciężył w Trzebiatowie

Skazani „na pożarcie” piłkarze Wichra Brojce postawili się liderowi i wywieźli z Polic jeden punkt. W dobrym stylu przełamało się rewalskie Wybrzeże, które strzeliło trzy gole Stali Szczecin. W IV lidze Intermarche Rega na własnym boisku uległa wiceliderowi z Koszalina. W północnej grupie „okręgówki” znów porażek doznały zespoły z Gryfic i Płotów, kolejne zwycięstwo odnieśli za to Błękitni Trzygłów. Zakończyła się runda jesienna w B klasie, gdzie komplet zwycięstw na koncie ma Orzeł Prusinowo, który „jedną nogą” jest ligę wyżej.

IV liga: ambitna postawa nie wystarczyła piłkarzom Intermarche Regi Trzebiatów do ogrania wicelidera z Koszalina. Piłkarze Bałtyku objęli prowadzenie już w 5 minucie, kiedy to po centrze z narożnika boiska w polu karnym futbolówkę dopadł Seweryn Fijał i umieścił ją w bramce. W dalszej części spotkania trwała wymiana ciosów, nie brakowało okazji gospodarzy do wyrównania ale i goście mogli podwyższyć prowadzenie. Przyjezdni „zamknęli mecz” kwadrans przed końcem, kiedy to po kontrze plasowanym strzałem golkipera miejscowych pokonał Bartłomiej Fastyn ustalając wynik na 0:2. Wyniki 11 kolejki: Jeziorak Szczecin – Morzycko Moryń 1:3, Hutnik Szczecin – Osadnik Myślibórz 2:0, Leśnik Manowo – MKP Szczecinek 2:0, Vineta Wolin – Iskra Białogard 5:0, Olimp Gościno – Kluczevia Stargard 0:1, Sparta Węgorzyno – Rasel Dygowo 3:0, Intermarche Rega Trzebiatów – Bałtyk Koszalin 0:2, Gryf Kamień Pomorski – Gryf Polanów 1:0, Sokół Karlino – Ina Goleniów 1:1.

Skrócona tabela po 11 kolejce: 1. Morzycko 27 pkt., 2. Bałtyk 26 pkt., 3. Hutnik 23 pkt. (…) 7. Intermarche Rega 17 pkt. (…) 17. Rasel 7 pkt., 18. Osadnik 3 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: niespodziankę sprawili piłkarze Wichra Brojce, którzy mierzyli się na wyjeździe z Chemikiem Police – liderem, który dotychczas na swoim terenie wygrał wszystkie mecze i stracił zaledwie jednego gola. Mimo przewagi miejscowych do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, po zmianie stron Chemik objął prowadzenie, w 55 minucie piłkę do siatki wbił Jarosław Jóźwiak. Kwadrans przed końcem do wyrównania doprowadził Dawid Maziarz a jak się później okazało jego trafienie było na wagę remisu. Gościom należą się brawa za ambitną postawę i „utarcie nosa” liderowi. Przełamało się rewalskie Wybrzeże. Po serii niepowodzeń zespół znad morza ograł w Niechorzu znaną w regionie Stal Szczecin, która nie doznała porażki od sześciu spotkań. Strzelanie rozpoczął Rafał Andruszko w 30 minucie, chwilę przed przerwą na 2:0 podwyższył Jacek Girczyc. Wynik spotkania na 3:0 ustalił, na piętnaście minut przed upływem podstawowego czasu gry, Artem Gumeniuk. Wyniki 9 kolejki: Chemik Police – Wicher Brojce 1:1, Mierzynianka Mierzyn – Arkonia Szczecin 2:0, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Stal Szczecin 3:0, Błękit Pniewo – Flota Świnoujście 1:2, Dąb Dębno – Piast Chociwel 2:3, Zorza Dobrzany – Iskra Golczewo 2:0, Biali Sądów – Ogniwo Babinek 1:2, Błękitni II Stargard – Odra Chojna 3:0.

Skrócona tabela po 9 kolejce: 1. Chemik 23 pkt., 2. Flota 21 pkt., 3. Błękitni II 20 pkt. (…) 11. Wicher 10 pkt. (…) 14. Wybrzeże 7 pkt., 15. Błękit 7 pkt., 16. Biali 3 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: zwycięstwo na trudnym terenie w Dobrej Szczecińskiej odnieśli Błękitni Trzygłów, którzy dzięki trafieniom Bartłomieja Ułasiuka i Łukasza Szwaka pokonali tamtejszy zespół Ehrle 2:1. Coraz bardziej oddala się czołówka gryfickiej Sparcie, która doznała trzeciej porażki z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Kubasa ulegli w Przecławiu miejscowemu KP 1:2 – miejscowi wyszli na prowadzenie już na początku meczu po wykorzystanym rzucie karnym, na 2:0 podwyższyli w 60 minucie. Gryficzan stać było jedynie na gola kontaktowego, którego strzelił Piotr Siemionow. Również porażki doznała Polonia Płoty, która uległa na wyjeździe Światowidowi 63 Łobez 0:2. Wyniki 9 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Błękitni Trzygłów 1:2, Sarmata Dobra – Promień Mosty 6:0, Masovia Maszewo – Odrzanka Radziszewo 3:1, Światowid 63 Łobez – Polonia Płoty 2:0, Pomorzanin Nowogard – Ina Ińsko 1:1, KP Przecław – Sparta Gryfice 2:1, Iskierka Szczecin – Jantar Dziwnów 3:1, Orzeł Łożnica – Mewa Resko 1:1.

Skrócona tabela po 9 kolejce: 1. Światowid 63 23 pkt., 2. Iskierka 20 pkt., 3. Jantar 20 pkt., 4. Masovia 16 pkt. 5. Błękitni 16 pkt., 6. Polonia 15 pkt., 7. Mewa 14 pkt., 8. Sparta 13 pkt. (…) 15. Sarmata 4 pkt., 16. Odrzanka 3 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 8 kolejki: Znicz Wysoka Kamieńska – Radowia Radowo Małe 7:1, Zieloni Wyszobór – Fala Międzyzdroje 0:5, Korona Stuchowo – Pionier Żarnowo 4:1, Zalew Stepnica – Jastrząb Łosośnica 2:1, Bałtyk Gostyń – Intermarche Rega II Trzebiatów 6:1, Bizon Cerkwica – Prawobrzeże Świnoujście 1:4.

Skrócona tabela po 8 kolejce: 1. Sowianka 18 pkt., 2. Korona 18 pkt. (…) 9. Bizon 9 pkt. (…) 11. Intermarche Rega II 6 pkt., 12. Bałtyk 3 pkt., 13. Zieloni 0 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 7 kolejki: Orzeł Mrzeżyno – Światowid 63 II Łobez 0:0, Gardominka Mechowo – Orzeł Prusinowo 0:8, Błękitni II Trzygłów - Prawobrzeże II Świnoujście 4:3, Lotnik Czarne – Jantar II Dziwnów 0:6.

Tabela po rundzie jesiennej: 1. Orzeł Prusinowo 21 pkt., 2. Jantar II 16 pkt., 3. Błękitni II 15 pkt., 4. Prawobrzeże II 8 pkt., 5. Światowid 63 II 7 pkt., 6. Orzeł Mrzeżyno 5 pkt., 7. Lotnik 5 pkt., 8. Gardominka 0 pkt.