Błękitni uratowali honor naszych drużyn...

Ubiegły weekend nie był udany dla zespołów z terenu Powiatu Gryfickiego, w IV lidze słabsza od lidera okazała się Intermarche Rega Trzebiatów a na poziomie klas okręgowych trzy punkty zdobyli jedynie Błękitni Trzygłów w spotkaniu z outsiderem, reszta drużyn poległa. W klasie A na pozycji lidera umocniła się Sowianka Sowno zaś na najniższym szczeblu rozrywkowym wzrosła przewaga Orła Prusinowo nad resztą stawki.

IV liga: mecz liderującego Morzycka Moryń z trzebiatowską Regą znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy, który już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Rezultat 1:0 utrzymywał się aż do 70 minuty, kiedy to Morzycko podwyższyło na 2:0. Pięć minut później miejscowi strzelili trzeciego gola i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Moryniu. Honor gości uratował Jarosław Jarecki i swoim trafieniem ustalił wynik spotkania na 1:3. Wyniki 10 kolejki: Kluczevia Stargard – Hutnik Szczecin 0:2, MKP Szczecinek – Sokół Karlino 1:2, Ina Goleniów – Gryf Kamień Pomorski 3:1, Gryf Polanów – Jeziorak Szczecin 1:0, Osadnik Myślibórz – Vineta Wolin 0:3, Rasel Dygowo – Olimp Gościno 5:1, Morzycko Moryń – Intermarche Rega Trzebiatów 3:1, Bałtyk Koszalin – Sparta Węgorzyno 2:1, Iskra Białogard – Leśnik Manowo 3:0.

Skrócona tabela po 10 kolejce: 1. Morzycko 24 pkt., 2. Bałtyk 23 pkt. (…) 7. Intermarche Rega 17 pkt. (…) 17. Rasel 7 pkt., 18. Osadnik 3 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: jeszcze na kwadrans przed końcem meczu w Babinku, gdzie miejscowe Ogniwo podejmowało Wybrzeże Rewalskie Rewal, utrzymywał się bezbramkowy remis. Końcówka była jednak zabójcza w wykonaniu gospodarzy, którzy są beniaminkiem szczecińskiej „okręgówki”, zdobyli oni trzy gole zwyciężając 3:0. Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Trzebiatowie nie okazało się szczęśliwe dla piłkarzy Wichra Brojce, którzy grając w roli gospodarza przegrali z zespołem Błękitu Pniewo. Już niespełna kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra goście prowadzili różnicą dwóch goli, brojczanie odpowiedzieli dopiero w 60 minucie kontaktowym trafieniem Marcina Pietrzaka. Dziesięć minut przed końcem spotkania golkiper Wichra po raz trzeci musiał wyciągać futbolówkę z bramki, pozbawieni nadziei na korzystny rezultat brojczanie nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji i przegrali 1:3. Wyniki 8 kolejki: Stal Szczecin – Błękitni II Stargard 1:1, Wicher Brojce – Błękit Pniewo 1:3, Ogniwo Babinek – Wybrzeże Rewalskie Rewal 3:0, Iskra Golczewo – Dąb Dębno 4:0, Piast Chociwel – Mierzynianka Mierzyn 0:3, Arkonia Szczecin – Chemik Police 0:6, Flota Świnoujście – Biali Sądów 4:1, Odra Chojna – Zorza Dobrzany 1:0.

Skrócona tabela po 8 kolejce: 1. Chemik 22 pkt., 2. Flota 18 pkt.(...) 11. Wicher 9 pkt. (…) 15. Wybrzeże 4 pkt., 16. Biali 3 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: ciekawie zapowiadał się mecz w Gryficach, gdzie miejscowa Sparta podejmowała wicelidera z Łobza. Goście bardzo szybko zdobyli gola po błędzie bramkarza miejscowych, gryficzanie doprowadzili do wyrównania za sprawą rzutu karnego, który został zamieniony na gola przez Dawida Kujawskiego. Niestety, przyjezdni jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki i było 1:3. Po zmianie stron piłkarze Światowida 63 zdobyli czwartego gola i gdy wydawało się, że miejscowi nie mają już szans na choćby remis, zaczęli oni odrabiać straty – najpierw piłkę w bramce umieścił Robert Pałka a kilka minut później drugi w tym spotkaniu rzut karny został wykorzystany przez Tomasza Wlaźlaka i zrobiło się już tylko 3:4. Jeszcze chwilę przed końcem po strzale Roberta Pałki futbolówka trafiła w słupek, mimo usilnych starań podopiecznym trenera Grzegorza Kubasa nie udało się zmienić niekorzystnego rezultatu. Trzeciej porażki na własnym stadionie doznali piłkarze płotowskiej Polonii. Tym razem zespół dowodzony z ławki przez trenera Pawła Przybysławskiego okazał się słabszy od Masovii Maszewo przegrywając 0:2. Błękitni Trzygłów źle rozpoczęli spotkanie na swoim boisku z ostatnim w tabeli Sarmatą Dobra, goście prowadzili od 10 minuty. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej części meczu wyrównał Bartłomiej Ułasiuk. Po przerwie dwa razy futbolówkę do bramki skierował Maciej Cymkiej, po jednym golu dołożyli Bartłomiej Ułasiuk i Jakub Gnat – trzygłowianie zwyciężyli 5:1. Wyniki 8 kolejki: Sparta Gryfice – Światowid 63 Łobez 3:4, Ina Ińsko – Ehrle Dobra Szczecińska 0:0, Odrzanka Radziszewo – Orzeł Łożnica 1:2, Błękitni Trzygłów – Sarmata Dobra 5:1, Promień Mosty – Iskierka Szczecin 3:1, Jantar Dziwnów – KP Przecław 6:1, Polonia Płoty – Masovia Maszewo 0:2, Mewa Resko – Pomorzanin Nowogard 4:3.

Skrócona tabela po 8 kolejce: 1. Jantar 20 pkt., 2. Światowid 63 20 pkt., 3. Iskierka 17 pkt., 4. Polonia 15 pkt. (…) 6. Sparta 13 pkt. (…) 8. Błękitni 13 pkt. (…) 15. Odrzanka 3 pkt., 16. Sarmata 1 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 7 kolejki: Pionier Żarnowo – Bałtyk Gostyń 3:2, Sowianka Sowno – Znicz Wysoka Kamieńska 5:1, Radowia Radowo Małe – Zalew Stepnica 4:0, Prawobrzeże Świnoujście – Fala Międzyzdroje 2:0, Jastrząb Łosośnica – Korona Stuchowo 0:3, Intermarche Rega II Trzebiatów – Bizon Cerkwica 0:4.

Skrócona tabela po 7 kolejce: 1. Sowianka 18 pkt., 2. Korona 15 pkt.,3. Radowia 15 pkt. (…) 9. Bizon 9 pkt. (…) 11. Intermarche Rega II 6 pkt. (…) 13. Zieloni 0 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 6 kolejki: Orzeł Prusinowo – Orzeł Mrzeżyno 5:1, Prawobrzeże II Świnoujście – Gardominka Mechowo 5:2, Jantar II Dziwnów – Błękitni II Trzygłów 3:0 walkower, Światowid 63 II Łobez – Lotnik Czarne (przełożony na 22 października)

Skrócona tabela po 6 kolejce: 1. Orzeł Prusinowo 18 pkt., 2. Jantar II 13 pkt., 3. Błękitni II 12 pkt. (…) 6. Lotnik 6 pkt., 7. Orzeł Mrzeżyno 4 pkt., 8. Gardominka 0 pkt.