Bezrobocie w dół. W powiecie gryfickim po raz kolejny zanotowano spadek 

Coraz mniej osób pozostaje bez pracy. W czerwcu stopa bezrobocia w powiecie gryfickim była o 2,8% niższa niż w tym samym okresie minionego roku.

7,4% - tyle wyniosła stopa bezrobocia na koniec czerwca w powiecie gryfickim. To o 2,8% mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Dla przykładu sąsiadujący z naszym powiat łobeski czerwiec zakończył ze stopą bezrobocia na poziomie 19,9%, a powiat kamieński, który ma podobny rynek pracy do naszego, na poziomie 13,2%.

- Bezrobocie w naszym powiecie sukcesywnie spada. Na ten wynik składa się wiele czynników. Przede wszystkim pozyskiwanie środków na aktywizację bezrobotnych, którym poprzez różne narzędzia, jakimi dysponujemy i przy pomocy pracowników Powiatowego Urzędu Pracy udaje się znaleźć zatrudnienie. To również pomoc pracodawcom, którzy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe związane z zatrudnieniem osoby bezrobotnej. Nie możemy też zapominać, że był to czas prac sezonowych, które także miały wpływ na spadek bezrobocia.– informuje dyr Powiatowego Urzędu Pracy Beata Smoleńska.

Na koniec czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gryficach zarejestrowanych było 1 286 bezrobotnych. To o 514 mniej niż na koniec czerwca 2017 roku. Wśród osób zarejestrowanych w PUP w Gryficach przewagę cały czas stanowią kobiety i osoby długotrwale bezrobotne.

Na ten moment gryficki pośredniak oferuje pracę w zawodach m.in. listonosz, ratownik medyczny, pielęgniarka, księgowa czy psychologa. Wiele ofert skierowanych jest do mężczyzn. Tutaj poszukiwani są przede wszystkim kierowcy i pracownicy budowlani.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia