Akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi. Miał doprowadzić do wypadku

46-latek jest oskarżony o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działanie oskarżonego miało doprowadzić do wypadku.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia ubiegłego roku na terenie gminy Płoty. W zmierzający do Świnoujścia pojazd marki Mitsubishi Carisma, którym podróżowała kobieta, uderzył samochód marki Toyota, którego kierowca wjeżdżał na „wojewódzką” 108 od strony miejscowości Truskolas.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, do Sądu Rejonowego w Gryficach, wpłynął akt oskarżenia przeciwko kierującemu Toyotą.

Prokurator oskarża podejrzanego o to, że nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że nie dostosował się do znaku drogowego A-7 i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym m-ki Mitsubishi Carisma, doprowadzając do zderzenia obu tych pojazdów i w konsekwencji powodując u kierującej samochodem Mitsubishi Carisma obrażenia, skutkujące naruszeniem czynności narządów ciała na okres trwający dłużej niż 7 dni.

Czyn ten stanowi przestępstwo z art. art. 177 § 1 k.k., zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj także: Zderzenie samochodów na wojewódzkiej „108”. Pięć osób poszkodowanych

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia