50 lat minęło, czyli małżeńskie złote gody...

5 par małżeńskich, które wspólnie przeżyły 50 lat, świętowało Złote gody. Dostojni jubilaci uhonorowani zostali medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawanymi przez prezydenta RP. Nie zabrakło gratulacji, życzeń 100 lat i symbolicznej lampki szampana.

W piątek (28 września) w Domu Kultury w Karnicach odbyła się wyjątkowa uroczystość – Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Tak zwane Złote Gody świętowało pięć par małżeńskich z gminy Karnice. Wśród nich byli: Alicja i Józef Frankowscy, Zofia i Marian Malinowscy, Danuta i Józef Wiśniewscy, Eugenia i Eugeniusz Jasińscy oraz Eugenia i Ryszard Serowieccy.

Każdej z dostojnych par małżeńskich wójt gminy Karnice Lech Puzdrowski wręczył medale nadane przez Prezydenta RP „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz listy gratulacyjne i kwiaty.
Po oficjalnych uroczystościach jubilaci, którym towarzyszyła najbliższa rodzina, zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek. Nie zabrakło lampki szampana i jubileuszowego tortu. Był czas na rozmowę, chwilę wspomnień i życzenia. Uroczystość urozmaicił występ grupy tanecznej „Żurawianki”. Życzenia „Sto lat” wszystkim parom zaśpiewał zespół „Czerwona Róża” z Cerkwicy.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia