24-latek przez kilka lat znęcał się nad rodziną. Grozi mu 8 lat więzienia

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką oraz małoletnią córką.

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w okresie od września 2016 r. do dnia 20 marca 2019 r. w Gryficach, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką oraz małoletnią córką w ten sposób, że wszczynał liczne awantury domowe podczas których ubliżał pokrzywdzonym wyzywając je wulgarnymi słowami, poniżał, szarpał i uderzał, a ponadto wyganiał swoją partnerkę z mieszkania i groził jej pozbawieniem życia, tj. o przestępstwo z art. 207 § 1a kk i inne,

W toku postępowania ustalono, iż partnerka podejrzanego wspólnie z nim zamieszkująca postanowiła powiadomić pracowników miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej o stosowaniu przez podejrzanego wobec niej i małoletniej córki przemocy fizycznej i psychicznej. Do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej udał się pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w celu zaproponowania pokrzywdzonej współpracy z asystentem rodziny. Ponadto na miejsce wezwano Policję, a pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na szkodę jej i małoletniej córki.

Z zeznań pokrzywdzonej jak również z pozostałych zgromadzonych dowodów, w tym zeznań innych przesłuchanych osób wynika, że podejrzany od około dwóch lat wszczynał liczne awantury domowe. W trakcie tych awantur zachowywał się agresywnie, ubliżał pokrzywdzonym wyzywając je wulgarnymi słowami, a ponadto uderzał i szarpał. Ponadto agresywny mężczyzna wyganiał swoją partnerkę z mieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia.

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 24) był w przeszłości karany sądownie. Za czyn zarzucony podejrzanemu, na podstawie art. 207 § 1a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia