1,6 mln złotych na ratowanie zachodniopomorskich zabytków

Do końca stycznia można składać wnioski o dofinansowanie prac związanych z ratowaniem zachodniopomorskich zabytków. Marszałek województwa zaplanował w tym roku na ten cel 1,6 mln zł.

Nakłady na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach z roku na rok rosną.

- Zabytki to jedna z atrakcji Pomorza Zachodniego i część dziedzictwa kulturowego tych ziem. Często są to obiekty skrywające się w najmniejszych miejscowościach, prawdziwe perełki dla miłośników historii i architektury. Środki, które kierujemy na ich ratowanie pozwalają na przeprowadzenie prac zabezpieczających lub przygotowanie dokumentacji  – komentuje marszałek Olgierd Geblewicz

Do udziału w konkursie uprawniony jest każdy podmiot posiadający tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego. Maksymalna wnioskowana kwota dotacji na jedno zadanie nie może przekroczyć 60 tys. Wnioski można składać do 31 stycznia br.

Poprzednie edycje konkursu pokazały, że ze wsparcia korzystają gminy, parafie, muzea, ośrodki kultury, stowarzyszenia, izby rzemieślnicze, gospodarstwa rolne, spółki oraz osoby prywatne.

Decyzję o przyznaniu dotacji podejmuje Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Szczegóły, formularze wniosków na stronie UMWZ.

Źródło: wzp.pl

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia