10-lecie Ligi Ochrony Przyrody dla Dorosłych i 40-lecie Edmunda Radziwonika

W Gryfickim Domu Kultury świętowano podwójny jubileusz. Swoje 10-lecie obchodził Gminny Klub LOP dla Dorosłych, a 40-lecie pracy społecznej w Straży Ochrony Przyrody i Lidze Ochrony Przyrody Edmund Radziwonik.

Jedyny w Polsce Klub Ligi Ochrony Przyrody dla Dorosłych świętował jubileusz 10-lecia istnienia. Uroczystości odbyły się w Gryfickim Domu Kultury i połączone były z innym świętem - 40-leciem pracy społecznej w Straży Ochrony Przyrody i Lidze Ochrony Przyrody prezesa GK LOP w Gryficach Edmunda Radziwonika.

Udział w jubileuszu wzięli członkowie organizacji i zaproszeni goście wraz przedstawicielami samorządu. Wśród nich był radny sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Artur Łącki, który w imieniu marszałka województwa odczytał i złożył na ręce Edmunda Radziwonika list gratulacyjny.

Podziękowania popłynęły również od Zarządu LOP Okręg w Szczecinie. Na pamiątkę jubileuszu jego przedstawiciele wręczyli prezesowi organizacji, jego zastępcom, członkom i przyjaciołom GK LOP w Gryficach pamiątkowe medale. W tym dniu symbolicznych prezentów było znacznie więcej. Trafiły one w ręce zarówno osób należących do Klubu, jak i zaproszonych gości.

Działalność Gminnego Klubu Ligi Ochrony Przyrody w Gryficach zainicjowana została przez Edmunda Radziwonika i Tadeusza Borocha. Zebranie założycielskie Klubu odbyło się 7 października 2009 roku. Przez wszystkie lata swojej działalności Klub aktywnie działa na rzecz środowiska przyrodniczego i współpracuje m.in. z Nadleśnictwem Gryfice, Rejonowym Zrzeszeniem Pszczelarzy oraz Kołem Łowieckim „Dzik”. Aktualnie w organizacji działa 28 członków w tym cztery małżeństwa i osiem kobiet.

 

 

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia